ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 10:05

Polis Gezi'ye girdi, Sırrı Süreyya yine geldi

Polis Geziye girdi, Sırrı Süreyya yine geldi

Vatandaş protestolara devam ediyor!... Sırrı Süreyya Önder, Gezi Parkı’ndaki çalışmaları durdurdu.


Taksim Gezi Parkı’nda devam eden kazı çalışmaları sırasında İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder iş makinelerinin önüne geçti. Polis, Önder’e müdahale etmedi. Çalışmalara ara verildi.

Taksim Gezi Parkı'nda nöbet tutan eylemciler sabaha karşı dağıtıldı ve iş makinaları çalışmaya başladı. Bir süre sonra, 2 gün önce olduğu gibi milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in gelmesiyle makinalar durdu, polis çekildi ve park eylemcilere kaldı.

Çevik kuvvet ekipleri bu sabaha karşı, TOMA aracıyla Taksim Gezi Parkı'na girerek 3 gündür burada eylem yapan göstericilere müdahale etti.

Slogan atarak direnen göstericilere biber gazı sıkan polis, eylemcilerin çadırlarını alandan toplayarak uzaklaştırdı. Atılan biber gazlarından çevredeki vatandaşlar ve basın mensupları da etkilendi.

Kalan çadırlar göstericiler tarafından ateşe verilirken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan çadırları söndürdü.

Polisin eylemcileri dağıtmasının ardından iş makineleriyle parkta çalışma başlatıldı. İş makinesinin önüne yatan bir eylemci güçlükle kaldırıldı. Polislerin güvenlik çemberine aldığı alanda 3 adet iş makinesi çalışmaya başladı.

GÖSTERİCİLER GERİ DÖNDÜ

Çalışmalar sürerken eylemci grup daha sonra alana geri döndü ancak polis engeline takıldı. Çevik kuvvet kurduğu barikatla grubun parka girmesine izin vermedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER