ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 16:48

Polis eşlerinden öğrenciler yararına kermes


Muş'ta Polis Eşleri Yardımlaşma ve Kaynaşma Derneği (PEKAY) tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler ve aileleri yararına kermes düzenlendi.

İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Polisevi bahçesinde düzenlenen kermesin açılışına; Muş Valisi Vedat Büyükersoy, eşi Zehra Kadriye Ersoy, İl Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, İl Müftüsü Recep Uzun, Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin eşi Yıldız Dede ve davetliler katıldı.

PEKAY Muş Şube Başkan Hacer Durmaz, yaptığı konuşmada, PEKAY Muş Şubesi olarak bu tür faaliyetlere aralıksız devam edeceklerini belirtti. Polis eşleri olarak kendi imkanlarıyla evlerinde hazırladıkları çeşitli yemek ve tatlıları satışa sunduklarını belirten Durmaz, "Burada elde edilen gelirin tamamı Muş’ta fakir ailelere ve yardıma muhtaç çocukların eğitimlerine harcanacaktır. Önümüzdeki günlerde daha değişik etkinliklerimiz olacak. Bu etkinliklerimizin amacı bir yandan halkla kaynaşmak bir yandan ise yardıma muhtaç ailelere yardım etmektir." dedi

Vali Vedat Büyükersoy’un eşi Zehra Kadriye Büyükersoy ise İl Emniyet Müdürü Durmaz'ı eşi Hacer Durmaz’ın önderliğinde gerçekleştirilen bu tür faaliyetleri çok önemsediklerini belirtti. Büyükersoy, "Emniyet Müdürlüğü'nde görevli memurların eşlerinin bu tür etkinliklere özen göstermiş olmasını çok önemsiyorum. Güzel faaliyetler yapmaya devam ediyorlar. İnşallah bunların devamı olacaktır. Muş halkıyla kaynaşması çok önemli. Bundan sonra halktan da katılımı sağlamak için gayret göstereceğiz. Özellikle en ücra köşelerde yaşayan yardıma muhtaç insanlara ulaşabilmek, onların ihtiyaçlarını temin edebilmek ve onları güler yüzlü görmek için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve eşleri kermeste kurulan standları ziyaret etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER