ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 11:32

Polis, dolandırıcılık yöntemlerini tiyatroyla anlatıyor

Polis, dolandırıcılık yöntemlerini tiyatroyla anlatıyor


Kocaeli polisi, ‘Melek Abla Uyarıyor, Lütfen Dikkat’ tiyatro oyunuyla vatandaşları, dolandırıcılık ve yankesicilik olaylarına karşı uyarıyor. Asayiş Şube Müdürlüğü, dolandırıcılık ve yankesicilik suçlarında mağdur olmaya neden olan yanlışlara dikkat çekmek, suçun ve mağduriyetlerin önlenmesi ve azaltılmasını sağlayacı toplumsal bilinci oluşturmak amacıyla ‘Melek Abla Uyarıyor, Lütfen Dikkat’ projesini hayata geçirdi.

Proje kapsamında oynanan oyunun galası, Sabancı Kültür Merkezi'nde yapıldı. Galaya, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Kültür Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, İl Asayiş Şube Müdürü Uğur Eldemir, emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve polisler katıldı. Proje kapsamında sahnelenen tiyatro oyununu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncularından Ahsen Gülever`in yazıp yönetti, sanat yönetmeni Veysel Berikan ise oyunun danışmanlığını yaptı. Oyunda Eda Kalmuk, Anıl Acar, Cengizhan Eren, İbrahim Can Sayan ve Yeliz Sivas gibi profesyonel oyuncuların yanı sıra, Asayiş Şube Müdürlüğü`nde görev yapan polis memurları Nurettin Kocaman ve İkbal Çakmak`ta sahne aldı.

Kocaeli Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, emek sarf etmeden gelir elde etmek isteyen kişilerin toplumda var olduğunu anlatarak, bunların, insanları dolandırmak için farklı yöntemler kullandığını söyledi. Bu tür olaylara karşı vatandaşları bilinçlendirmek adına Asayiş Şube Müdürlüğünün bir tiyatro oyunu hazırladığını dile getiren Çelik, "Emek hırsızları, insanların alın terini çalıyorlar. Bu alın terini çalanlara karşı vatandaşlarımız inşallah daha uyanık olurlar. Gerçekleştirilen tiyatro oyununu, toplumla polisin iş birliği anlamında algılıyorum." dedi.

Asayiş Şube Müdürü Uğur Eldemir de vatandaşların en fazla karşı karşıya kaldığı dolandırıcılık ve yankesicilik olaylarını belirleyerek çalışmalarına başladıklarını ifade etti. Bu suçların nasıl meydana geldiğini göstererek, oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçmeyi hedeflediklerini kaydeden Eldemir, 'Melek Abla Uyarıyor, Lütfen Dikkat' oyununu, farklı mekanlarda gösterime sunarak vatandaşlara ulaştıracaklarını dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER