ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 15:08

Polis dolandırıcılığa karşı halkı aydınlattı

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Akçay Merkez Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, vatandaşları hırsızlığa, kontür ve kredi kartı dolandırıcılığına karşı önlemler konusunda bilgilendirdi.


Sarıkız Muhtarı Nuray Günaçar’ın desteğiyle Akçay Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Hakan Yeniçay ve Polis Memuru İsmail Ülker, kahvehanede vatandaşlarla buluştu. Son zamanlarda cep telefonlarından kendilerini polis, savcı veya hakim olarak tanıtan dolandırıcıların yöntemlerini, sinevizyon eşliğinde anlattı.

Amir Yeniçay, burada yaptığı konuşmada, "İlk kez buradan başlıyoruz. Muhtarımız sağolsun, bize yerini açtı. Vatandaşı yardımcımız gibi yanımıza almak, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği'nin görevi. Son günlerde sık sık rastladığımız kontür dolandırıcıları, telefonla vatandaşları arayıp, 'Polisim, savcıyım, hakimim. Şuraya şu kadar para yatırın.' deyip yönlendirmeler yapılıyor." dedi. Polis Memuru Ülker de, "Telefonla arayanlara karşı kredi kartıdır, kimlik numaranızdır, şifrelerinizdir vermeyin. Gerektiği takdirde 155 veya en yakın polis merkezimize bununla ilgili ulaşabilirsiniz. 155 arandığı zaman, mahkemeye tanık olarak çağrılmıyor." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER