ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 20:58

Polis, cep telefonu hırsızını cezaevinde buldu

Polis, cep telefonu hırsızını cezaevinde buldu


İzmir’in Konak ilçesinde üniversite öğrencisi U.Ü.’nün (22) cep telefonunu kapkaç yöntemiyle çalan zanlıları tespit eden polis, ikisini yakalarken, üçüncüsünü ise cezaevinde buldu.

Konak ilçesi Alsancak semti 1469 sokak numara 50 önünde geçtiğimiz 9 Mart tarihinde meydana gelen olayda, üniversite öğrencisi U.Ü.’nün cep telefonu kapkaç yöntemiyle çalındı. Telefonu çalan üç kişi kayıplara karışırken, mağdur U.Ü. ise polise başvurarak şikayetçi oldu.

Bunun üzerine harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, mağdur üniversite öğrencisi U.Ü.’ye sabıkalı kişilerin fotoğraflarını gösterdi. U.Ü., fotoğraf teşhisinde zanlılardan F.B. (19) ile Ü.T.’yi teşhis etti. Polis tarafından yapılan incelemede F.B.’nin başka bir suçtan cezaevinde olduğu anlaşıldı.

Soruşturmayı derinleştiren sivil Güven Timleri, kısa süre içinde diğer iki şüpheli A.Ö. (17) ve Ü.T.’yi (18) yakalayarak gözaltına aldı. Zanlılardan yaşı 18’den küçük olan A.Ö., işlemlerinin yapılması için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Ü.T. ise Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER