ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 11:15

Polis adaylarına nasihat

Polis adaylarına nasihat


 Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, polis meslek yüksekokulu öğrencilerine valilikten önce insan olmayı ve insanlara yardımcı olmayı daha büyük bir meslek olarak gördüğünü söyledi.

Bitlis Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen 'Ayın Konuğu' adlı programına Bitlis Valisi Veysel Yurdakul katıldı.

Konferansta polis adaylarına iş yaşantısıyla ilgili bilgiler veren Vali Yurdakul, öğrencilerin “Nasıl Vali oldunuz” sorusu üzerine iş yaşantısını ve bulunduğu görevleri sıralayarak, polis adaylarının da bir gün 'vali' olabileceğini söyledi.

Çalışma hayatı boyunca hep doğru bildiği yoldan yürüdüğünü belirten Vali Yurdakul “Mesleğimiz boyunca hep doğru bildiğimiz yoldan gittik. Bu süre zarfında yine iletişim becerilerimizi geliştirerek hem insanlarla iletişim kurma hem de insanlarla iş yapma yeteneğimizi geliştirmeye çalıştık. Valiliği çok üst bir meslek olarak görmüyorum. Valilikten önce insan olmak, insanlara yardımcı olmayı daha büyük bir meslek olarak görüyorum. Amir olduk, kaymakam olduk, vali olduk, ama en önemlisi hepsinden önce insan olmayı ilke edindik. Yine bu kapsamda çevresine ışık saçmak ve yaptığımız işten zevk almak çok önemlidir. Sonuçta gerek valilik ve diğer her şey gelip geçicidir, insanlık kalıcıdır.” diye konuştu.

Vali Yurdakul verdiği konferansın ardından yapılan ulusal yarışmalarda dereceye giren polis adaylarına hediyelerini verirken, Polis Okulu Müdürü Kenan Özgür’de okulda konferans veren Vali Yurdakul’a ise içinde Vali Yurdakul’un resminin basılı olduğu saat hediye edildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER