ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:29

Polis adaylarına ‘Çanakkale Destanı’ anlatıldı

Polis adaylarına Çanakkale Destanı anlatıldı


Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) personeli ve öğrencilerine yönelik ‘Çanakkale Savaşları’ konulu konferans düzenlendi.

Araştırmacı-Yazar Talha Uğurluel tarafından verilen konferansın ardından düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Çanakkale Destanı’nın geniş bir şekilde katılımcılara aktaran Araştırmacı-Yazar Uğurluel, “Çanakkale aslında bir savaş değil, bir savaşın sadece bir cephesi. Ama o kadar önemli şeylere sebep olmuş ve dünyanın en büyük güçlerinin en sinsi planlarına karşı o kadar büyük bir başarı kazanılmış ki, bir cephe çok büyük bir savaş kadar önemli hale gelmiş. Bir kere Osmanlı’yı her şeyi ile yok etmeyi kafalarına koymuş olan bu Avrupalı güruh, ilk kez bu kadar ittifak içinde ilk kez bu kadar güçlü bir şekilde saldırıya geçmişler. Ve ilk kez doğrudan İstanbul’u hedefleyerek gelmişlerdir." dedi.

Çanakkale bizlere düşmanın sinsi yüzünü tüm çıplaklığı ile gösteren çok önemli bir hakikat olduğunu kaydeden Uğurluel, "Çanakkale bizlerin en aciz zamanda bile inancımızla gerildiğimiz ve birlik içinde hareket ettiğimizde dünyalara meydan okuyabileceğimizin önemli bir göstergesi. Çanakkale bizi güçlü yapan değerlerin ne olduğunu anlamamızı sağlayan yanılmaz bir ölçü olmuştur.” şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER