ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:45

Polatlı çiftçiler Ankara Şeker Fabrikasını istiyor


Ankara Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu, Ankara Şeker Fabrikasını Polatlı’ya kurmak için talip olduklarını söyledi. Bıyıkoğlu, Hükümetin Ankara Şeker Fabrikasını 2014 yılı sonuna kadar özelleştirme kararı aldığını belirtti.

Ankara Pancar Kooperatifinin 51’inci Olağan Genel Kurulu 4 Haziran Salı günü yapılacak. Kooperatif Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıklayan Muhittin Bıyıkoğlu, Ankara Pancar Fabrikasının Polatlı’ya kurulabilmesi için güç birliğine gittiklerini, Polatlı Ziraat Odası Başkanı Zekai Köseoğlu ve AK Parti Ankara İl Genel Meclisi Üyesi Zekai Kaya’nın yönetim kurulu listesinde yer alacağını vurguladı. Ankara Pancar Kooperatif Başkanı Muhittin Bıyıkoğlu, “Biz kooperatiflerimizin üst birliği olan PANKOBİRLİK olarak Ankara Şeker Fabrikası'na talibiz. İster fabrika olarak satsınlar, isterse pancar üretim kotasını versinler farketmez, amacımız fabrikayı bölgenin en büyük pancar üretim bölgesi olan Polatlı'ya kurmaktır.” dedi.

Bıyıkoğlu, kooperatiflerinin 2012 yılında 40 milyon lira ciro ve 1,5 milyon lira kar ettiğrini; Polatlı, Kırıkkale, Çankırı, Nallıhan, Beypazarı, Temelli bölgelerinde yeni depolar oluşturacaklarını, tarım marketleri kuracaklarını ve tarımsal girdileri çiftçinin ayağına getireceklerini ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER