ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:00

Polat Alemdar kıyafetlerini Suriyelilerle paylaştı

Polat Alemdar kıyafetlerini Suriyelilerle paylaştı

Dünyada en çok tanınan dizi karakterlerinden Polat Alemdar (Necati Şaşmaz) yine gönülleri fethetti.


Kurtlar Vadisi Pusu'da kullanılan giysiler, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Malatya'daki konteyner kente yerleştirilen Suriyeli sığınmacılara gönderildi.

POLAT ALEMDAR'IN TAKIM ELBİSESİ DE VERİLDİ

Aralarında dizide Necati Şaşmaz'ın canlandırdığı Polat Alemdar karakterinin giydiği takım elbiselerin de yer aldığı kıyafetler, Türk Kızılayı aracılığıyla Malatya merkeze bağlı Fatih köyünde kurulan konteyner kente ulaştırıldı. Giysiler ilk önce tesisteki okulda eğitim veren Suriyeli öğretmenlere dağıtıldı.

VALİDEN DİZİ EKİBİNE TEŞEKKÜR

Konteyner kentin sorumlu yöneticisi Nihat Yazıcıoğlu,  yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı vasıtasıyla kendilerine Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizinin setinden 110 erkek takım elbisesi, 142 ceket, 30 pantolon, 480 gömlek ve 938 erkek çorabının geldiğini söyledi.

SURİYELİ MİSAFİRLER ÇOK SEVİNDİ

Konteyner kentte bulunan giyim markette muhafaza ettikleri kıyafetleri öncelikle okulda gönüllü çalışan Suriyeli öğretmenlere ve damat adaylarına verdiklerini belirten Yazıcıoğlu, diğerlerini de sığınmacılara dağıtacaklarını ifade etti.

Aralarında dizide başrol oynayan ve Polat Alemdar karekteriyle tanınan Necati Şaşmaz ve Abdülhey karekterini canlandıran Kenan Çoban'ın giydiği takım elbiselerin de yer aldığı kıyafetleri bağışlayan dizi ekibine ve aracı olan Türk Kızılayı'na teşekkür eden Yazıcıoğlu, "Takım elbiselerin etiketlerinde Necati Şaşmaz'ın ismi vardı. Bu kıyafetler belki parayla burada satılsa kimse alamayacak durumdaydı ama biz bunu Suriyeli misafirlerimize giydirdik. Çok da memnun oldular. Dizi setine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

SURİYE'DE DE EN BÜYÜK KAHRAMAN POLAT ALEMDAR

Konteyner kentte gönüllü fizik öğretmenliği yapan Suriyeli Hüseyin El-Hatim (25) de Türk halkına ve devletine kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Giyim markette Necati Şaşmaz'a ait bir takım elbiseyi aldığını ifade eden El-Hatim, "Suriye'de Kurtlar Vadisi Pusu dizisini izlemeyi beklerdik. Suriye'de herkes o diziyi çok seviyor. Burada televizyon olmadığı için bazen internetten izliyoruz" ifadelerini kullandı.

Dizide en çok Polat Alemdar'ı sevdiğini belirten El-Hatim, Memati karekterini canlandıran Gürkan Uygun'un ise diziden ayrılmasına çok üzüldüğünü söyledi.

DAMAT ADAYLARINA DA TAKIM ELBİSE

Mağazaya gelerek kendisine takım elbise bakan damat adayı Muhammed Casim (21) de Suriye'de tanışıp nişanlandığı Ranya Kasım (20) ile en kısa sürede evleneceğini dile getirdi.

Casim, "Suriye'de savaş var. O nedenle burada düğün yapılması hiç uygun değil. Onun için sadece aile arasında küçük bir merasim yapacağız" dedi.

 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER