ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 17:51

PKK'nın o iddiası yalan çıktı

PKKnın o iddiası yalan çıktı

PKK, Lice'deki karakol protestosunda bir gencin ölümüne misilleme olarak Diyarbakır'da bir karakola düzenledikleri saldırıda bir askerin şehit olduğunu iddiası yalan çıktı.


Diyarbakır Valiliği, Terör örgütü PKK'nın Hani ilçesinde bir karakola saldırı düzenleyerek 1 askeri şehit ettikleri yönündeki iddiasını yalanladı. Valilik, iddianın gerçeği yansıtmadığını, Hani'ye bağlı Topçular Karakolu'na dün gece taciz ateşi açıldığı ancak olayda ölen ya da yaralanan olmadığını bildirdi.

PKK, dün kendisine yakın internet sitelerine bir açıklama göndererek Lice’deki olaylara misilleme amacıyla bir eylem gerçekleştirdiklerini ileri sürdü. Açıklamada, "Medeni Yıldırım’ı katleden ve 9 kişiyi yaralayan işgalci TC ordusuna yönelik gerillalarımız tarafından bir misilleme eylemi gerçekleştirilmiştir. 3 Temmuz günü Hani ilçesinde bulunan Hegasor karakoluna yönelik gerçekleştirilen eylemde 1 asker öldürülmüştür." denildi.

Ancak bu iddia doğrulanmadı. Resmi makamlar şehit haberini yalanladı. Hani'ye bağlı Topçular Karakolu'na yönelik dün gece taciz ateşi açıldığı ancak olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER