ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2014 Perşembe 21:52

PKK'lılar tanker patlattı

PKKlılar tanker patlattı

Terör örgütü yandaşları tarafından araçlarla kapatılan Varto-Karlıova karayolunun açılması için güvenlik güçlerince hava destekli operasyon başlatıldı.


 

Alınan bilgiye göre, Varto-Karlıova karayolu, gece saatlerinde bir grup terör örgütü üyesi tarafından Muş'un Varto ilçesine 15 kilometre uzaklıktaki Leylek köyü mevkisinde kapatıldı.

Yoldan geçen araçları durdurarak terör örgütünün propagandasını yapan teröristler bölgeden ayrılırken, terör örgütü yandaşları durdurdukları yakıt tankeri ve kamyonların anahtarlarına el koyarak yol kapatma eylemini devam ettirdi.

Yolun açılması için ilgililerle gün boyu devam eden görüşmelerden bir sonuç çıkmayınca emniyet ve jandarma ekipleri tarafından bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Güvenlik güçlerine molotof kokteyli, havai fişek ve taşlarla saldıran gruba, basınçlı su ve biber gazıyla müdahalede bulunuldu. Terör örgütü yandaşları, bunun üzerine yolu kapatmakta kullandıkları bir yakıt tankerini ateşe verdi. Tankerin büyük bir gürültüyle patlaması üzerine güvenlik güçleri geri çekildi.

Yolun halen kapalı olduğu bölgede gerginlik sürüyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER