ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2014 Cumartesi 19:13

PKK'lılar polis memuruna ve ailesine ateş açtı

PKKlılar polis memuruna ve ailesine ateş açtı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesinden Bingöl'ün Kiğı ilçesine iki çocuğu ve eşi ile birlikte gitmekte olan polis memuru, PKK'lıların silahlı saldırısına uğradı.


Saldırı esnasında yaralanan polis memuru Murat Süslü olay yerinden özel aracı ile uzaklaştı.

Edinilen bilgiye göre; bugün saat 14.00 civarlarında Elazığ-Karakoçan, Bingöl-Kiğı ilçeleri arasında bulunan Sarıbaşak Köyü yakınlarında bir grup PKK'lı, Lice'de yaşanılan olayları protesto etmek amacıyla yolu trafiğe kapattı. Kiğı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Murat Süslü ise Elazığ'ın Karakoçan ilçesinden eşi ve iki çocuğu ile birlikte özel aracıyla Kiğı'ya gitmek üzere yola çıktı. Sarıbaşak Köyü yakınlarında yol kapatma eylemini fark eden Süslü, olay yerinden uzaklaşmak istedi. Süslü'nün olay yerinden uzaklaşmak istediğini fark eden PKK'lı teröristler uzun namlulu silahlarla araca ateş etmeye başladı. Araca açılan ateş sonrası hafif yaralanan Süslü, olay yerinden uzaklaşarak Karakoçan'a geri döndü. Burada Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahaleden sonra Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildiği öğrenildi.

Yaşanılan olaydan sonra bölgeye çok sayıda güvenlik güçlerinin gönderildiği ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER