ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 14:12

PKK'lı Cemil Bayık'ı annesi reddetti

PKKlı Cemil Bayıkı annesi reddetti

PKK'lı Cemil Bayık'ın annesi Reyhan Bayık, barış sürecine destek verdi. Anne Bayık, oğlu içinse "Görsem tanımam" dedi.


PKK'nın 3 numaralı ismi olan Cemil Bayık'ın ailesi, barış sürecine tam destek veriyor. Ancak anne Reyhan Bayık oğluna kızgın.

Bayık'ın annesi Reyhan Bayık, "Biz barış istiyoruz başka bir şey istemiyoruz. Oğlum gelse bile kabul etmem. Artık onu bağrıma basmam, bu kadar çile çektikten sonra" dedi.

Terör örgütü PKK'nın 3 numaralı ismi olan Cemil Bayık'ın Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Aşağı Çakmak köyünde yaşayan 78 yaşındaki annesi Reyhan Bayık, barış sürecine destek verdi. Reyhan Bayık, anaların ağlamamasını isteyerek, barış istediklerini ifade etti. Gazetecilerin, 'Oğlunuz yasalardan faydalanıp gelse bağrınıza basar mısınız?' sorusuna anne Bayık, "Kabul etmem onu ben. Bu kadar çile çektikten sonra ne bağrıma basacağım. Oğluma da mesajım yok" diye cevap verdi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Amca Faik Bayık ise her zaman barış istediklerini dile getirerek, "Kötülük olmasın diyoruz. Cemil Bayık'ı Allah ıslah etsin başka bir şey diyemem. Biz okuttuk ki adam olsun. Ben amca olarak sesleniyorum gelsin evine dönsün. Bu kan dursun. Yeter artık. Askerimiz ölmesin çile çekmesin. Rahatlasın. Hepimiz din kardeşiyiz. Hepimiz Müslüman olarak yaşamak istiyoruz. Yeğenim gel teslim ol. Akan kan dursun barış istiyoruz. Memleket huzur içinde olsun bu pislik ortadan kalksın. 45 yıldır Cemil Bayık'ı görmedim, belki görsem tanımam" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER