ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 15:37

PKK'lı bombanın yerini gösterdi


Alanya'da Konaklı ve Avsallar beldesinde, Şanlıurfa'daki cezaevinden getirilen tutuklunun gösterdiği yerlerde terör örgütü PKK'ya ait patlayıcı madde arandı.
    
Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda uyuşturucu bulundurmak suçundan tutuklu Ö.S. (22), güvenlik önlemleri altında Alanya'ya getirildi. Ö.S'nin gösterdiği Alanya'nın Konaklı ve Avsallar beldesindeki alanlarda patlayıcı madde arandı.
    
Ö.S'nin ilk gösterdiği Konaklı beldesindeki boş arsada güvenlik güçlerinin aldığı önlemlerin ardından iş makinesiyle kazı yapıldı. Kazı ve aramaya Alanya Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Büro Amirliğine ait özel eğitimli dedektör köpeği ''Asya'' da katıldı. Buradaki aramalarda herhangi bir patlayıcı madde bulunamadı.
    
Ardından Ö.S'nin gösterdiği ikinci yer olan Avsallar beldesi Yeni Mahalle'deki bir evin bahçesi ile çevredeki ağaçlık alanda arama yapıldı. Burada da herhangi bir bulguya rastlanmadı.
    
İl Jandarma Alay Komutanlığı, Alanya Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı çok sayıda personelin katılımıyla, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'nın gözetiminde yapılan aramaların ardından Ö.S, daha sonra Şanlıurfa'ya gönderilmek üzere Alanya L Tipi Cezaevi'ne konuldu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER