ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:49

PKK'dan kaçan teröriste, örgüt üyesiyken işlediği suçlar nedeniyle ceza yağdı


Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesi, PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 23 yaşındaki Güneş Şamar’a örgüt üyesiyken karıştığı olaylar nedeniyle müebbet ve 125 yıl ağır hapis cezası verdi.

Tunceli’de geçtiğimiz yıl terör örgütü PKK kamplarından kaçarak jandarmaya teslim olan Güneş Şamar’ın karar davası Malatya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya sanık ile sanık avukatı Kadir Akgüneş katıldı.

Avukat Akgüneş, müvekkilinin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini belirterek beraat talebinde bulundu. Talepleri alan mahkeme heyeti verilen kısa aranın ardından kararını açıkladı.

Delilleri değerlendiren mahkeme heyeti sanığı ‘devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak suçundan' müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca sanığın örgüt içerisindeyken katıldığı 'araç yakma', 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'yol kesme' gibi toplam 21 eylemleri nedeniyle de toplam 125 yıl hapis cezasına çarptırdı. Sanık Güneş Şamar, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan ise beraat etti.

Sanık, 2011 yılında terör örgütüne katılmış, 2012’de ise teslim olmuştu.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER