ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 14:43

PKK'da çözülme sürüyor

PKKda çözülme sürüyor

Terör örgütünde çözülme sürüyor. 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.


Şırnak’ta 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı tarafından kırsalında köy korucularıyla beraber bölücü terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Ayrıca Şırnak’ın Silopi ilçesinde 4 terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu. Şırnak Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mehmetçik tarafından yapılan operasyon kapsamında bol miktarda patlayıcı madde ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini belirtildi.

Açıklama da şöyle denildi: “Şiddetli soğuk ve iklim koşullarında icra edilen operasyonda 12 sığınak/mağara kullanılamaz hale getirilmiştir. Ayrıca operasyonda; eylemlerde kullanılacak bol miktarda EYP düzeneği, patlayıcı madde ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. İlimizin gelişmesi ve refahın artmasının en büyük engeli olan, bölge halkını, kamu görevlilerini ve güvenlik güçlerini hedef alan, halkımızın alın teri ve emeği ile kazandığı bir lokma ekmeğini bile ona çok görüp gasp eden, fakir aile çocuklarının kanı üzerinden saltanatlarını sürdüren bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlara, kararlılıkla devam edilecektir. “
SİLOPİ’DE 4 TERÖRİST TESLİM OLDU

Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2’si kadın 4 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu. Bölücü terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarında kaçan 2’si kadın 4 PKK'lı, Silopi'den Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'na gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan 4 PKK'lının soruşturması Silopi Emniyet Müdürlüğü'nde sürüyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER