ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2016 Çarşamba 19:12

PKK operasyonundan "Sızıntı Dergisi" çıktı

PKK operasyonundan "Sızıntı Dergisi" çıktı

Torbalı ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'ya yardım ettiği, eylemlerine destek verdiği ve terör propagandası yaptığı belirlenen 8 kişi gözaltına alındı. Zanlıların evlerindeki aramalarda terör örgütünü simgeleyen bez parçaları ve dokümanların yanı sıra FETÖ'nün yayını Sızıntı dergisi de ele geçirildi.


İzmir'in Torbalı ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'ya destek verdiği, sosyal medyadaki paylaşımlarında terör propagandası yaptığı belirlenen 8 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda örgütsel dokümanların yanı sıra FETÖ'nün propoganda yayını Sızıntı Dergisi de ele geçirildi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Torbalı ve Menderes Cumhuriyet Başsavcılıkları ile eşgüdümlü olarak yürütülen istihbarat çalışması kapsamında Ayrancılar Mahallesi'nde, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları, terör eylemlerine destek sağladıkları, sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, terör örgütünü övücü söylemlerde bulundukları ve meydana gelen terör olayları sonrasında terör örgütünü destekleyen açıklamalar yaptıkları iddia edilen 8 şüphelinin adresine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Jandarma komando timlerinin de katıldığı operasyonda M.T, D.K, D.Y, D.E, F.K, F.Ç, A.Ç ve N.K. gözaltına alındı.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda terör örgütü propagandasında kullanılan ve örgütü simgeleyen çok sayıda bez parçası, doküman ile 3 ruhsatsız av tüfeği, 3 kurusıkı tabanca, 6 cep telefonu, 4 hafıza kartı, 6 sim kart ele geçirildi.

Aramalarda FETÖ'nün propaganda aracı olarak kullandığı "Sızıntı" dergisi ile sözde "Kürdistan" yazılı formalar da ele geçirildi.

Açıklamada, 23 Şubat 2016 tarihinde meydana gelen Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığına roketatarlı saldırı ve 19 Mart 2016 tarihinde yine Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığına ait devriye aracına silahlı saldırı olayları sonrası yürütülen operasyonlarda toplam 7 kişinin tutuklandığı, bugün düzenlenen operasyonla birlikte gözaltı sayısının da 10'a çıktığı belirtildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER