ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ağustos 2014 Pazartesi 12:47

PKK Muş'ta şantiye bastı!

PKK Muşta şantiye bastı!

Muş Alparslan-2 Barajı inşaat alanında bulunan taş ocağı ile bir karakol ve HES inşaatlarını basan terör örgütü PKK üyeleri, otomobil ve iş makinelerini ateşe verdi


Muş Alparslan-2 Barajı inşaat alanında bulunan taş ocağı ile bir karakol ve HES inşaatlarını basan terör örgütü PKK üyeleri, iş makinelerini ateşe verdi.

Muş Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, gece saatlerinde Akpınar köyünde yapımı devam eden Jandarma Karakol Komutanlığı inşaatına gelen 6 kişilik silahlı terör örgütü mensubunun, bir şantiye görevlisi ve 5 köy korucusunu etkisiz hale getirdikten sonra koruculara ait 2 otomobili yaktığı ifade edildi.

Karakol inşaatını patlayıcı maddeyle havaya uçuran teröristlerin, köy korucularının silahlarına ve cep telefonlarına el koyarak bölgeden uzaklaştığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Aynı saatlerde, Akkonak köyü sınırları içerisinde bulunan Muş Alparslan-2 Barajı'na ait taş ocağına gelen silahlı 8 terörist, 4 işçiyi etkisiz hale getirdikten sonra şantiyeye ait 3 kamyon, 1 ekskavatör ve 1 binek aracı yaktıktan sonra bölgeden ayrıldı.

Varto ilçesine bağlı Sağlıcak köyünde yapımı devam eden HES inşaatını da basan silahlı 3 terör örgütü mensubu, şantiyede çalışan 12 işçinin cep telefonlarına el koyarak, işçileri alandaki konteynere kilitledi. Daha sonra 2 beton mikseri, 1 kepçe ve ofis olarak kullanılan 1 konteyneri yakan teröristler alandan uzaklaştı."

Olayın ardından konteynere kilitlenen işçilerin yaklaşık 6 saat sonra kendi imkanlarıyla kapıyı kırarak dışarı çıktığı öğrenildi.

Akpınar köyündeki karakol inşaatında bekçilik yapan Abdullah Duran, gazetecilere yaptığı açıklamada, gece saatlerinde korucularla oturduğu esnada baskının gerçekleştiğini bildirerek, "Aniden etrafımızı sardılar ve bizi yere yatırdılar. Yerden kalkmamıza izin vermiyorlardı. Kalkmak istediğimizde de darp ediyorlardı. Karakol inşaatını havaya uçurdular ve 2 aracı yaktılar. Bizi inşaatın ilerisindeki dağın eteklerine kadar götürdükten sonra serbest bıraktılar" dedi.

Bu arada, olayın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldığı belirtildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER