ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 11:35

PKK işte bu silahın peşinde!

PKK işte bu silahın peşinde!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kararlı operasyonları karşısında çaresiz kalan PKK, iki farklı eylemin hazırlığında.


YAZETE.COM - ANALİZ

Terör örgütü PKK tarihinin en zor ama bir o kadar da güçlü dönemini yaşıyor. 

Türk Silahlı Kuvvetleri PKK'ya karşı operasyon şeklini değiştirdi. Kışlada yatan özel yetiştirilmiş askerler artık dağlarda terörist avına çıktı. Öte yandan bordo bereli askerlerin nokta operasyonları, örgütün tepesindekileri zor durumda bıraktı.

ÖRGÜTÜN KAFASI KARIŞTI

Bu karmaşa içinde ne yapacağını şaşıran örgüt, mağalarının bir bir imha edilmesi nedeni ile kışa hazırlık yapabilme olanağını da kaybetti.

PKK için daha da kötüsü bölgede tabanını kaybetti. Kürt vatandaşlarımız PKK'ya olan öfkesini BDP'lilere gösteriyor. Operasyonlarda terörist oğlunu kaybeden analar babalar taziye ziyaretine gelen BDP'lilere "Okulunu okuyan çocuğumun aklını çeldiniz. Sizi burada istemiyoruz" diyerek tepkisini dile getiriyor.

İşte tüm bu gelişmeler PKK'yı farklı eylemlere itiyor.

PKK'DA SUİKAST HAZIRLIĞI

PKK, daha önce Ermeni terör örgütü ASALA'nın eylemlerine benzer, üst düzey suikastların hazırlığında. Dağda yaşama şansını yitiren terör örgütü, KCK ile yapamadığı etkiyi ses getirecek suikastlerle gerçekleştirme peşinde.

TÜRK HELİKOPTERLERİ DÜŞÜRÜLECEK

PKK'nın son eylem planlarında helikopter düşürmenin de olduğu bilimniyor. PKK'nın helikopter düşürecek kadar kuvvetli, uzun menzilli silahların peşinde olduğu istihbarat raporlarında da yer alıyor.

PKK'ya silah noktasında kuvvetli yardımların geldiği de bilinen bir şey.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER