ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 16:01

PKK eylemlerine devam ediyor

PKK eylemlerine devam ediyor

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü PKK’nın dün 8 eylem gerçekleştirdiğini, Lice’de yapılan müdahale sırasında 4 askerin yaralandığını açıkladı.


Lice’de elinde el bombası patlayan şahsın eli bileğinden koptu. Hatay Dörtyol’da teröristler vatandaşla erzak siparişi verirken, Bingöl/Karlıova ilçesi Hacılar köyü bölgesinde, Bingöl-Erzurum kara yolu trafiğe kapatıldı. 300-400 terörist Muş Bingöl yolunu kapatırken, Diyarbakır-Bingöl yolu da güvenlik nedeniyle kapatıldı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklaması şöyle: “8-10 bölücü terör örgütü mensubu tarafından, Bingöl/Karlıova ilçesi Hacılar köyü bölgesinde, Bingöl-Erzurum kara yolu trafiğe kapatılmıştır. Bölücü terör örgütü mensuplarınca, kısa süreli propaganda yapılmayı müteakip, yol saat 17.45 sularında yeniden trafiğe açılmıştır.

300-400 TERÖRİST MUŞ BİNGÖL YOLUNU TRAFİĞE KAPATTI

Bölücü terör örgütüne müzahir 300-400 kişilik bir grup tarafından, Muş/Varto Leylek köyü bölgesinde, 40-50 araç durdurularak, Muş/Varto-Bingöl/Karlıova kara yolu trafiğe kapatılmıştır. 30 Mayıs 2014 saat 19.05 sularında, eylemcilere müdahale edilmiştir. Eylemcilerin mukavemetine rağmen, söz konusu yol saat 22.00 itibariyle trafiğe açılmıştır. Olaylar esnasında eylemciler olay yerinde bir kamyon ve bir kepçeyi yakmışlardır.

LİCE’DE JANDARMAYA UZUN NAMLULU SİLAHLA ATEŞ AÇILDI

Bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından, Diyarbakır-Lice ilçesi Kıralan Mahallesi'nde bulunan Bingöl Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı'na bağlı üç jandarma özel harekat timine, uzun namlulu silahlarla 700-800 metre mesafeden taciz ateşi açılmıştır. Taciz ateşi, bölgedeki unsurlar tarafından anında karşılık verilmesi üzerine kesilmiştir.

DİYARBAKIR-BİNGÖL YOLU TRAFİĞE KAPALI

Diyarbakır-Bingöl kara yolu güvenlik nedeniyle halen trafiğe kapalıdır. Bölgedeki operasyonlar devam etmektedir. Olay bölgesinde, bir İHA faaliyetine devam etmektedir."

LİCE’DE JANDARMAYA EL BOMBASI ATMAYA ÇALIŞAN TERÖRİSTİN ELİ KOPTU

Jandarma timleri tarafından yapılan müdahale sırasında; Lice İlçe Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Timinde görevli bir astsubay atılan parça tesirli el yapımı bombalar ile Mardin Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı emrinde görevli bir J.Uzm.Çvş., atılan taşlar sonucu, Elazığ Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı emrinde görevli bir J.Uzm.Çvş., atılan parça tesirli el yapımı bombalar ile Bingöl Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı emrinde görevli bir J.Uzm.Çvş., atılan havai fişeğin yanında patlaması nedeniyle, çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralanmış ve helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne sevk edilmişlerdir. Personel tedavilerini müteakip aynı gün taburcu olmuşlardır. Olay esnasında, EYP hazırlayan S.E. isimli şahsın, hazırladığı EYP'nin elinde patlaması sonucu sol eli bilek kısmından kopmuştur. Anılan şahsın sevk edildiği Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisine devam edilmektedir.

LİCE

Jandarma timleri tarafından sökülen çadırlar bölgesinde yapılan incelemede; 17 adet molotof kokteyli, 48 adet havai fişek, dört adet çivi ile takviye edilmiş EYP, bir adet diz üstü bilgisayar, bir adet cep telefonu ele geçirilmiştir.

LİCE’DE PİKAP YAKTILAR

Eylemci bir grup tarafından, Diyarbakır Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait Isuzu marka bir pikap aracı yakılmıştır.

BEŞTÜŞŞEBAP’TA 3 KİŞİ KAÇIRILDI

Şırnak/Beytüşşebap Çığlıca Köyü Emekli Mahallesi bölgesinde Mezra Karakolunda konuşlu 2'nci Jandama Komando Tabur Komutanlığı hizmet binası inşaatına mermer taşıyan üç çekici araç, mermerleri karakola boşaltmayı müteakip, dönüş yolunda bir grup bölücü terör örgütü mensubu tarafından yakılmıştır. Üç şoför bölücü terör örgütü mensuplarınca kaçırılmıştır.

LİCE'DE BAZ İSTASYONU YAKILDI

Bölücü terör örgütüne müzahir beş kişilik bir grup tarafından, Diyarbakır/Lice ilçesi Kayacık köyü bölgesinde bulunan bir GSM şirketine ait baz istasyonu yakılmıştır.

DÖRTYOL’DA TERÖRİSTLER VATANDAŞA ERZAK SİPARİŞİ VERDİ

Dört bölücü terör örgütü mensubu, Hatay/Dörtyol ilçesi Çatköy Mahallesi Tekedüşen Tepe mevkiinde, bir vatandaşı kamyonetiyle seyir halindeyken durdurmuş ve 300 ABD doları ile bir erzak listesi vermiştir. Şahıs, kendisine ait aracını kullanarak, Dörtyol ilçe merkezinden temin ettiği erzağı, aynı gün saat 16.00 sıralarında aynı bölgede teröristlere teslim etmiştir."

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER