ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2013 Cumartesi 22:46

"PKK, bu ülkede yaşayan tüm insanlar için düşmandır"


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, PKK’nın bu ülkede yaşayan tüm insanlar için düşman olduğunu ifade etti.

Mustafa Destici, Kırşehir BBP İl Teşkilatı'nca hazırlanan merhum Muhsin Yazıcıoğlu anma programına katılmak niçin Kırşehir’e geldi.

Parti binasında konuşan Destici, “PKK ayrı bir noktaya koyulduğu vakit biz parti olarak tabii ki çözüm sürecinin içerisinde oluruz.” dedi.

PKK’nın bu ülkede yaşayan tüm insanlar için düşman olduğunu ifade eden Destici “PKK hepimizin ortak düşmanıdır. Çünkü PKK milletin ayağındaki bir bağ, kardeşliğimize kurşun sıkan küresel güçlerin taşeron bir örgütüdür. Onun için bu örgüte karşı hep birlikte mücadele etmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

Süreç içerisinde bir pazarlık yoksa bu süreç kamuoyuna anlatılmalı diyen Destici, “Süreç içerisinde bir pazarlık yoksa bu süreç kamuoyuna anlatılır ve kamuoyu da bu sürece aklıselim şekilde yaklaşır. Bizde bu ülkede kim hangi etnik kökene sahip olursa olsun hak kaybı söz konusu ise bizlerde onların daima yanlarında olur ve mücadele ederiz. Bir kere PKK hepimizin ortak düşmanıdır. PKK milletin ayağındaki bir bağ küresel güçlerin taşeron bir örgüt. Kundaktaki bebeğe kurşun sıkan vicdansızlarla ne konuşacağız. Endişe ve öngörülerimize birileri cevap vermeli. Pazarlıksız şekilde hiçbir taviz verilmeden ve kardeşliğimize zarar verecek hiçbir taviz verilmediğini net bir şekilde söylesinler. Biz elbette terörün bitmesinden yanayız. Pazarlıklarla ve tavizlerle oluşan bir sürecin içerisinde olmayız.” dedi.

Hiçbir zaman iktidar ortağı olmadıklarını fakat her zaman Türkiye’nin gerçek gündemi olan terör için bir fikir ürettiklerini söyleyen Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Herkes suni gündemler oluştururken bizler daima gerçek gündem olan terörün çözümü üzerinde durduk. Mecliste iktidar ve ana muhalefet partisini ziyaret edip hem çözüm önerilerimizi sunduk hem de görüş alışverişi sürecinde bulunduk. Türkiye'yi otuz yıldır yönetenler bu sürecin üstüne ciddi şekilde gitmedi ve terörü başımıza bela etti. Bunun çözümü ise, bütün siyasi partilerimiz bir araya gelecekler ve bu iş üzerinden siyaset üretmeyerek bir ortak akılla hareket etmeleridir.”

Akil insanlar sürecini de değerlendiren Destici, “Biz buradaki insanlar yerine bu heyetin neye kurulduğuna ve işlevinin ne olacağına bakmamız gerekir. Orada bulunan insanların önemi yok. Çünkü akil insan sevilen sayılan sözü dinlenen insan demektir. Akil insan meşhur insan demek değildir. Onlarda bu süreç içerisinde neler olduğunu tam olarak bilmiyor. Akil insanlar diye seçilen heyet topluma neyi anlatacak. Onlarda bu süreç içerisinde neler olduğunu bilmiyor. Sürecin millete iyi anlatılması gerekiyor.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER