ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 21:50

Piri Reis Koleji, eğitim öğretimi 56 madalya ile kapattı

Piri Reis Koleji, eğitim öğretimi 56 madalya ile kapattı


Muğla’da üç yıl önce faaliyete giren Özel Piri Reis Koleji, 2012-2013 eğitim öğretim döneminde ulus ve uluslar arası düzeyde katıldığı bilimsel ve sportif yarışmalarda büyük başarı elde etti. Nijerya, Endonezya, Kenya ve Kiev’de yapılan uluslar arası yarışmalarda 18, ulusal 15, bölge bazında 23 olmak üzere toplam 56 altın, bronz ve gümüş madalya kazandı.

Okul Müdürü Nuri İleri, düzenlediği yılsonu değerlendirme toplantısında okulun başarılarını anlattı. Sosyal sorumluluk projeleri dışında bu yıl ulusal ve uluslar arası düzeyde yapılan yarışmalarda çok iyi bir başarı sergilediklerini anlatan İleri, "Üç yıl önce okulumuz eğitim öğretime başlarken, ‘Eğitim artık eskisi gibi olmayacak’ sloganı ile başlamıştık. Bu süreçte görüldüğü üzere yurtiçinde ve dışında, sportif ve bilimsel faaliyetlerde elde edilen başarılar ortada. Elde edilen başarıların hiçbir zaman tesadüfi olması mümkün değil.” dedi.

Gelecek yıl bu tür projelerin hızlanarak ve artarak devam edeceğini dile getiren İleri, "Muğla halkına, öğrencilerimize ve velilerimizin güvenine layık olmaya çalışacağız. Bundan sonraki projelerimiz daha geniş katılımlı başarılar ile büyüyerek devam edecek. ‘Uzakta bir kardeşim var’ projesi bize büyük bir sinerji verdi. Türkiye genelinde ses getiren bir proje oldu. Bu projemizin bize geri dönüşümü de çok olumlu yansıdı. Piri Reis Kolejimizin sosyal paylaşım sitesine gelen mailler gösterdi ki bu tür projelerin devam etmesi gerekiyor. Bizimle beraber Van’ın Çaldıran ziyaretine gelen velilerimiz müthiş bir duygu seli yaşadılar. Bu projede müthiş bir enstantane ve duygusallık vardı. Bu projenin çıkış noktası aslında bir yıllık idi. Fakat kardeşliğin sınırı, mekânı, zemini yok. Diğer illerden proje hakkında bilgi almak için bize çok sayıda arayan oldu. Bu ilgi projenin ne kadar önemli ve sosyal içerik olduğunu gösteriyor." ifadelerini kullandı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER