ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 14:41

Pınar Selek'e destek


CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Mısır Çarşısı'ndaki patlama davasıyla ilgili, ''Biz yargıya, yargıçlara 'Adalet dağıtsınlar' diye yetki verdik ama onlar zulüm dağıtıyor'' dedi.

Tanrıkulu, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, Mısır Çarşısı'nda 9 Temmuz 1998'de 7 kişinin ölümü ve 127 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan patlamayla ilgili davayı takip etmek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.
    
Adliye önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Tanrıkulu, ''Biz yargıya, yargıçlara 'Adalet dağıtsınlar' diye yetki verdik ama onlar zulüm dağıtıyorlar. O zulümden bir tanesi de Pınar Selek davası. Türkiye'nin her yerinde özel yetkili mahkemelerde bu yargıçlar ve bu yargı, insanlarımıza yurttaşlarımıza zulüm dağıttı ve zulüm dağıtmaya devam ediyor. Bu davada onların şahikasından bir tanesi o nedenle buradayız ve dayanışmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.
    
Adliye önünde Pınar Selek'e destek için toplanan ''Hala Tanığız Platformu'' adına konuşan oyuncu Deniz Türkali, Pınar Selek ile evleri, atölyeleri, sokakları, meydanları paylaştıklarını, umutları, emekleri, kitapları, şarkıları bölüştüklerini, birlikte ürettiklerini ve birbirlerinin varlığından heyecan duyduklarını anlattı.
    
Türkali, ''Pınar Selek'in elini tutmaktan gurur duyuyoruz. O eli hiç bırakmayacağız. Elini birlikte bu ülkenin sokaklarında özgürlüğünün şenliğini kutlayana kadar bırakmayacağız. O gün Pınar, en önde olacak. El edecek hepimize, hep birlikte şarkılarımızı söyleyelim diye. İşte o gün bütün basın açıklamalarını konfeti yapıp havalara savuracağız ve kahkahalarla güleceğiz. Adalet dediğimiz de bu resimden ibaret'' ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER