ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 20:46

Pınar Selek davası ertelendi

Pınar Selek davası ertelendi

Pınar Selek'in avukatlarının itirazını değerlendiren mahkeme, duruşmayı erteledi. İşte ayrıntılar...


Mısır Çarşısı'nda yaşanan patlamayla ilgili Pınar Selek'in yargılanmasına bugün devam edildi. Sanık avukatlarının itirazını değerlendiren mahkeme heyeti, duruşmayı itiraz dilekçelerinin sonuçlandırılması için 24 Ocak 2013 tarihine erteledi.

Mısır Çarşısı'ndaki patlamaya ilişkin hakkında 2 kez beraat kararı verilen ve bu kararın Yargıtay tarafından bozulmasıyla birlikte yeniden yargılanmaya başlanan Pınar Selek'in davası İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam etti.

Duruşmaya çok sayıda sanık avukatı katıldı. Duruşmada mahkeme heyeti, sanık avukatlarının reddi hakim talebinin reddedilmesi ile ilgili kararı okudu. Avukatlar talebin reddedilmesine sözlü itirazda bulundu.

Mahkeme heyeti de itirazı görüşmek üzere duruşmaya ara verdi. Yaklaşık 1 buçuk saat itirazı müzakere eden mahkeme heyeti, bu aranın ardından tekrar salona gelerek itirazın 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yapılmasını istedi. Bu süreçte dilekçelerin sonuçlandırılması için heyet davanın 24 Ocak 2013'e ertelenmesine karar verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER