ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:14

Pınar Çocuk Tiyatrosu, perdelerini açıyor


Pınar Çocuk Tiyatrosu, Türkiye turnesine Eskişehir’de devam ediyor. Eskişehirli minik tiyatro severler, 27-28 ve 29 Mayıs tarihlerinde Binbir Gece Masalları’nın en ünlülerinden Alaaddin’in Sihirli Lambası’nı izleyebilecek. Turgut Özakman Sahnesi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek oyun, 27-28 ve 29 Mayıs tarihlerinde saat 10.00 ve 14.00’de izleyicileriyle buluşacak.

Çocukların bedensel gelişimine olduğu kadar zihinsel gelişimine de destek olmak için 25 yıldır Türkiye’nin her yerinde perdelerini açan ve 3 milyondan fazla çocuğa ulaşan Pınar Çocuk Tiyatrosu, Eskişehirli miniklerle buluşuyor. Çocukların en sevdiği masallardan biri olan Alaaddin’in Sihirli Lambası, Turgut Özakman Sahnesi’nde 27-28 ve 29 Mayıs tarihlerinde ücretsiz olarak izlenebilecek.

Binbir Gece Masalları’nın en ünlülerinden biri olan Alaaddin’in Sihirli Lambası, iyilik ve kötülüğün çatışmasını, sihirli bir araçla güç sahibi olmanın iyi ve kötü insanlarda ne gibi etkiler yarattığını anlatıyor. Eğlendirirken öğreten masalda kimsesiz bir halıcı çırağı olan Alaaddin, sevdiği prensese kavuşmak için büyülü olduğu kadar hayat dersi de veren bir macera yaşıyor. Prenses Yasemin’in aşkının peşinden giderken sihirli bir lambanın cini ile kötü kalpli vezirin eziyetlerinden halkı kurtarıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER