ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Temmuz 2014 Salı 12:48

Pilottan kuleye, maç kaç kaç?

Pilottan kuleye, maç kaç kaç?

Almanya ile Fransa arasında oynanan maç esnasında yolcular uçuş görevlilerinden istekte bulundu pilot kuleye maçın skorunu sordu.


Dünya Kupası'nda geçtiğimiz cuma günü Almanya ile Fransa arasında oynanan maç sırasında uçuşta olan yolcular da maç sonucunu öğrenmek için uçuş görevlilerinden istekte bulunması üzerine pilot kule görevlilerinden maçın durumunu sordu. Geçtiğimiz cuma günü çeyrek final maçları için televizyon başına koşan futbolseverler Almanya'nın Fransa'yı 1-0 yenmesine tanıklık ederken, maçı izlemek istemelerine rağmen uçuşta olan Fransız ve Alman turistler merakla sonucu öğrenmeye çalıştı.

Maçın oynandığı akşam saatlerinde uçuşta yer alan yolcular sürekli kabin görevlilerinden maçın durumunu sordu. Bunun üzerine kabin görevlilerinin pilotlara yolcuların isteğini iletmesi üzerine bir yolcu uçağı pilotu Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi ile bağlantıya geçerek, "Efendim Fransız ve Alman yolcular maçla ilgili bir gelişme var mı diye sorarlar, yardımcı olabilir misiniz bu konuda?" derken kule görevlisi de "Arayacağım dinlemede kalın" cevabını verdi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER