ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 17:58

Piazza, çocuk yurdundaki çocuklara hediye dağıttı


Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile Şanlıurfa’nın ticari ve sosyal yaşamında yeni bir dönem başlatan Rönesans Holding, Piazza’nın ev sahipliğinde, Rönesans Eğitim Vakfı kanalıyla devletin koruması altındaki çocuklara kucak açtı.

Piazza’nın kapılarını halka açacağı törenin arifesinde sosyal sorumluluk projelerinin ilkini gerçekleştiren Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Refia Jale Ilıcak, Şanlıurfa Çocuk Yurdu’nu ziyaret etti. Ziyarete, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ile diğer yetkililer katıldı. Üzerinde Piazza logosu bulunan pastayı, Vakıf Başkanı Ilıcak ve Vali Güvenç ile birlikte kesen çocuklara, yiyecekler, kuru pasta ve içecekler ikram edildi. Ziyarette, tahta bacak, palyaço, Caillou, dev tavşan, kedi ve fare maskot karakterleri ve Hayvanlar Alemi Gösteri Grubu çocuklara hediyeler dağıtırken, gösterilerle de eğlendiler. Piazza logolu çantalar, kitaplar, boya seti, kalemlik, imla kılavuzu, sözlük, ilk atlas, Piazza şekeri ve Piazza kupası bulunan hediye paketleriyle mutlu olan çocuklar, animatörlerin gösterileriyle de unutulmaz bir gün yaşadı.

Kuruma 5 laptop ve 1 LCD televizyon ile kitap bağışında da bulunulan etkinlikte, Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Refia Jale Ilıcak, vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ilıcak, Rönesans Eğitim Vakfı’nın, mal varlığı Rönesans Holding ortakları olan Ilıcak ailesi tarafından yapılan nakit bağışla 12 Mart 2009 yılında Ankara’da kurulduğunu anımsatarak, şunları söyledi: "Rönesans Eğitim Vakfı kuruluşundan itibaren önceliği olan eğitim yardımları kapsamında yükseköğretim ve yüksek lisans öğrencilerine karşılıksız burslar vermekte, okul ve idare binaları yaptırarak eğitim kurumlarına bağışlamakta, kütüphaneler oluşturmaktadır. Vakfımız ayrıca ulaşan talepler çerçevesinde seçilen köy okullarının kitap kırtasiye ve teknolojik donanım ihtiyaçlarını karşılamakta, personeli ve gönüllü katılımcıların desteği ile kitap toplama kampanyaları düzenleyerek ihtiyaç sahibi kuruluşlara ulaştırmaktadır. Gerek bireysel gerek kurumsal olarak talep edilen ayni ve nakdi sağlık yardımı talepleri de karşılanmaktadır."

Ilıcak, Rönesans Eğitim Vakfı’nın toplumsal duyarlılık bilincini geliştirmek, kalıcı değerler oluşturabilmek ve daha nitelikli eğitimli nesiller yetiştirilmesine yönelik desteği temel amaç olarak benimsediğini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER