ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 17:35

"Peygamberimiz'i anlamak aylara sığmaz"

"Peygamberimizi anlamak aylara sığmaz"


Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Altuntaş, "Peygamber Efendimiz'i (sav) anmak, anlamak aylara sığmaz. Burada o okyanustan bir damla sunacağız." dedi.

        Trabzon'da Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından 'Hazreti Peygamber Efendimiz'in (sav) Gençlere Yaklaşımı' konulu konferans düzenlendi.

Trabzon Lisesi Konferans Salonu'ndaki programa, İl Müftüsü Veysel Çakı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zekeriya Taşan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Müftü Çakı öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, toplumun Hz. Peygamber'i (sav) anlamaya çok ihtiyacı olduğunu belirtti. Çakı, "Peygamberimiz’i (sav) anlamamız gerekir. Biz hep Âdem’in çocuklarıyız. Annemiz babamız bir. Dinde bilim çok önemlidir. Ama en önemlisi bildiğinizi hayata yansıtmaktır. Herkes kendi dindarlığını sağlam zeminde oturtmalıdır. Bu dünya geçici, ondan sonra ebedi hayat başlayacak.” diye konuştu.

Müftü Veysel Çakı’nın konuşmasının ardından katılımcılara, Hz. Peygamber'in (sav) hayatını anlatan sinevizyon gösterisi izletildi. Daha sonra da Gümüşhane Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Altuntaş, öğrencilere 'Hazreti Peygamber Efendimiz'in (sav) Gençlere Yaklaşımı' konferans verdi. Altuntaş, "Peygamber Efendimiz'i (sav) anmak, anlamak aylara sığmaz. Burada o okyanustan bir damla sunacağız." ifadelerini kullandı.

Altuntaş, konferansın ilerleyen bölümlerinde öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER