ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 23:51

"Peygamber Yolu" konferansına yoğun ilgi

"Peygamber Yolu" konferansına yoğun ilgi


Aksaray Girişimci İşadamları Derneği tarafından düzenlenen "Peygamber Yolu" konferansı yoğun ilgi gördü.

Aksaray Girişimci İşadamları Derneği (AGİAD) Kutlu Doğum Haftası'nın yaklaşması münasebetiyle üyelerine, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'i daha iyi anlayabilmek ve onun yolunun yolcuları olabilmek adına Aksaray Üniversitesi Konferans Salonunda “Peygamber Yolu” konferansı düzenledi. Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Genel Sekreteri Muharrem Atlı’nın sunumuyla gerçekleşen konferansa yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in peygamberlik gelmeden önce 'El Emin' olarak anıldığını ancak peygamberlik geldikten sonra düzenleri bozulan müşrikler tarafından bu sıfatının unutulduğunu anlatan Muharrem Atlı, "Efendimize türlü hakaretler ve iftiralar atıldı. Buna göre ister işadamı, ister yönetici her ne olursa olsun Müslüman’ın en büyük özelliğinin elinden ve dilinden emin olunan kişi olmaları olduğunu ifade etti.

Öte ayndan, “Herkes O'nu Okuyor” ödüllü kitap okuma yarışmasına başvuruların Aksaray'da 15 bin kişiyi geçtiği ve katılmak isteyenlerin www.herkesonuokuyor.com adresinden başvurabileceği belirtildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER