ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 15:14

Peygamber sevgisi stadyuma sığmadı

Peygamber sevgisi stadyuma sığmadı


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen Kutlu Doğum programını izlemek isteyen vatandaşlar stadyuma sığmadı. Binlerce kişi stadyumun dışına kurulan sinevizyondan programı izlemek durumunda kaldı.

Reyhanlı Eğitim ve Halkla İlişkiler Derneği (REHİDER) organizesinde Tayfur Sökmen Stadyumu’nda Kutlu Doğum programı yapıldı. Etkinliği izlemeye gelenlere etli pilav ikramı yapıldı, gül dağıtıldı. Reyhanlılar stadyumu doldururken bir çok kişi de programı dışarıdan takip etmek zorunda kaldı.

Etkinlikte Peygamber Efendimizin aile hayatını anlatan Eğitimci Yazar Alaattin Demirbaş, “İnsanların Efendimizi (sav) örnek alarak yaşaması ve onun aile hayatına verdiği önemi çok iyi bilmesi gerekir.” dedi. İnsanların en önemli güvencesinin Kur'an-ı Kerim olduğunu belirten Demirtaş, “Aile hukukunu iyi anlayıp Efendimizin aileye verdiği önemi gösterelim.” diyerek, İslam’da ailenin önemini vurguladı.

REHİDER Başkanı Hakan Bozkurt ise kutlu doğumun insanlık tarihinin en önemli olayı olduğunu söyledi. Bozkurt : "Çünkü Efendimiz olmasaydı, insanları doğru yola ulaştıran din olmayacaktı. O olmasaydı Kur'an olmayacaktı. O olmasaydı hiçbir şey olmayacaktı." dedi.

Program semazen gösterileri ve havai fişek gösterilerinin ardından program sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER