ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:18

Peygamber sevdalıları Bartın’da muhteşem törenle ödüllerini aldı

Peygamber sevdalıları Bartında muhteşem törenle ödüllerini aldı


Bartın'da Tüm Çalışanlar ve Emekliler Yardımlaşma Eğitim Kültür ve Sanat Derneği (TÜMÇED) tarafından düzenlenen ‘Bartın O’nu (sav) Okuyor, Sonsuz Nur ’ isimli yarışmanın ödül töreni Reha Yeprem ve Taha’nın katıldığı konserle gerçekleştirildi.

Ömer Tepesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Hüseyin Uzun, Bartın Üniversitesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Hasan Kurt, Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz, TÜMÇED Başkanı Yılmaz Sürül, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

BİNLERCE BARTINLI O’NUN HAYATINI OKUDU

Efendiler Efendisi Peygamberimiz'in (sav) dünyaya teşriflerinin Müslümanlarının en büyük bayramı olduğunu vurgulayan Bartın FEM Dershanesi Müdürü Cemil Akbaş ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmasında, “Müslümanların en büyük bayramı vesilesiyle ‘Bartın O’nu (sav) Okuyor, Sonsuz Nur -2 Peygamberimizi Tanıma Sınavı’ düzenlemeye karar verdik. Bizler de muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Sonsur Nur -2 isimli eserinden 100 sorudan ulaşan bir sınav gerçekleştirdik. Bu sınava liseliden 75 yaş grubuna kadar her meslekten binlerce kişi katıldı. Sınav bir yana binlerce kişi Efendimizin hayatını okumuş oldu” dedi.

‘Bartın O’nu (sav) Okuyor, Sonsuz Nur -2’ sınavını düzenleyen TÜMÇED’e teşekkür eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Efendimizin doğumunun kentte en güzel bir şekilde kutlanmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Kutlu Doğum Haftası'ndan bugüne kadar belde ve ilçelerde hatta köyler olmak üzere Bartın il genelinde gönül dünyasını coşturacak çok mükemmel programlar gerçekleştirildiğini ifade eden Bartın Müftüsü Mahmut Gündüz, “Diliyorum ve temenni ediyorum ki çok değişik yerlerden koşarak gelen Allah resulünün aşkıyla bu salona gelen bütün kardeşlerimi Allah resulü ile beraber huzuru ilahide olmalarını O’na komşu olmalarını Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Ödül töreni programında sponsor firmalara plaketlerinin takdim edilmesinin ardından ‘Bartın O’nu (sav) Okuyor, Sonsuz Nur’ Sınavında dereceye girenler açıklandı. Sınavda birinci Nermin Bükecik, ikinci İlker Bayer ve üçüncü Ogün Durmuş’a umre ödülü verildi. 4. olan Murat Bayar, 5.Tuncay Açıkgöz’e 6. Recep Kaya ise İPAD ile ödüllendirildi. 7.olan Semra Cansız, 8. Ayşegül Mol, 9. Fatma Nevcihan Özmaden’e de cumhuriyet altını verildi. Dereceye giren 33 kişinin ödül aldığı sınav sonunda diğer katılımcılara da alışveriş hediye çekleri takdim edildi.

KARTAL: UMRE ÖDÜLÜ ALANLAR BARTIN’A DUA ETSİN

Sınavda ilk 3’e girenlere umre ödülünü veren İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal programda yaptığı konuşmada, “Bu önemli yarışmada dereceye girenleri tebrik ediyorum. İlk 3’e giren katılımcılara umre ödüllerini bir şartla kendilerine vermek istiyorum. Bartın’dan, bu salondan Peygamber Efendimiz'e şahsım ve bu salonu dolduran binlerce kişi adına selamlarımızı götürmelerini istiyorum. Ayrıca umre ibadetiniz boyunca Bartınımız'a, bu salonu dolduran binlerce kişiye de dua istiyorum” dedi. Sunuculuğunu Reha Yeprem’in yaptığı programda Peygamber Efendimiz’i anlatan şiir ile naatlar ve sanatçı Taha’nın ilahileri salondakilerden büyük alkış aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER