ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ocak 2014 Pazartesi 13:50

Pervez Müşerref'in yargılandığı davanın duruşması ertelendi


Eski Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in vatana ihanet suçlaması ile yargılandığı davanın görülmesi, bugün görülen dördüncü duruşmanın ardından yarına ertelendi.
Müşerref'in avukatlarından Ahmed Rıza Kasuri, mahkeme çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, geçirdiği kalp krizi sonrası halen yoğun bakımda tutulan müvekkilinin duruşmaya katılamadığını, mahkemenin de duruşmayı yarına ertelediğini söyledi.
Sind Yüksek Mahkemesi Başkanı Faisal Arab başkanlığındaki üç kişilik mahkeme heyeti, kalp krizi geçiren Müşerref'in sağlık raporlarının yarın mahkemeye getirilmesini talep etti.
Bu arada, İslamabad Yüksek Mahkemesi, Pervez Müşerref'in yurt dışına çıkarılacağı söylentileri üzerine eski devlet başkanının yasağının devam etmesi için kendisine yapılan başvuruyu reddetti. Lal Mescid Medresesine 2007 yılında yapılan askeri operasyon sırasında babasını kaybeden Harun Reşid, Müşerref'in yurt dışına çıkış yasağının devam etmesi için İslamabad Yüksek Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuştu.
Pakistan'da 2007 yılında anayasayı askıya alması ve olağanüstü hal ilan etmesi nedeniyle anayasanın altıncı maddesini ihlal suçlaması ile vatana ihanetten yargılanan Müşerref'in davası 24 Aralık'ta başlamıştı. Yapılan dört duruşmaya da katılmayan Müşerref'in yurt dışına çıkış yasağı halen devam ediyor.
Müşerref, geçen perşembe duruşmaya katılmak üzere evinden ayrıldığı sırada yolda kalp krizi geçirmiş ve Ravalpindi'deki Silahlı Kuvvetler Kardiyoloji Enstitüsü'ne kaldırılmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER