ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Eylül 2013 Cuma 12:15

Pervari'de kaçırılan 4 işçi


Siirt Valiliği, Pervari ilçesine bağlı Belenoluk Jandarma Karakol inşaatının terör örgütü PKK mensupları tarafından basılmasına ilişkin, teröristlerin yanlarında götürdükleri 4 işçiyi bir saat sonra serbest bıraktığı, olay yerinde bir piknik tüpünü patlatmaları sonucu inşaat alanında hasar oluştuğu bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Belenoluk köyü, Oraktepe mevkisinde inşaat yapımı devam eden karakol binasının dün saat 18.30'da terör örgütü PKK mensupları tarafından basıldığı belirtildi.
Bu sırada inşaatta çalışan 4 işçinin teröristler tarafından Düğüncüler köyü istikametine doğru kaçırıldığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"İnşaat bölgesinde teröristler tarafından bir piknik tüpünün patlatılması sonucu inşaatın iç duvarlarının birindeki tuğlalarda hasar oluştu. Olayın öğrenilmesi ile bölgeye takviye güçler sevk edildi. Ayrıca havadan keşif yapmak maksadıyla da insansız hava aracının olay yerine intikali sağlandı. Terör örgütü mensupları tarafından kaçırılan 4 işçi kaçırılmalarından bir saat sonra bölgede gasp edilen bir araç ile serbest bırakıldı."

Açıklamada, Pervari Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeleri alınan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu, olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü kaydedildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER