ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 12:13

Pehlivanlar, Kızılıcahamam er meydanına çıkacak

Pehlivanlar, Kızılıcahamam er meydanına çıkacak


Ankara’nın Kızılcahamam Belediyesi ve Belediye Güreş takımının organize ettiği Kırkpınar öncesi Yağlı güreşleri 23 Haziran 2013 Pazar günü yapılacak.

Kızılcahamam Yağlı Güreşleri'nde pehlivanlar saat 10.00’da er meydanında buluşacak. Organizasyonda başpehlivanlık için yarışacak isimler de tek tek belli olmaya başladı. Şu ana kadar 30 başpehlivanın yarışacağının kesinleştiğini belirten ve bu büyük organizasyona Türkiye’nin her bölgesinden seçkin ve sayılı pehlivanlar katılacağını duyuran Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde Kızılcahamam er meydanında gerçekleşecek olan büyük buluşmaya tüm güreş severleri davet etti. Ünal, sözlerine şöyle devam etti: "Ata sporumuz olan Yağlı güreşleri yaşatmak için en güzel şekilde organizesini yaparak kıran kırana mücadelelerin verileceği bu atmosferde sizleri buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Umuyorum ki bu yıl da ilçemize yakışır bir organizasyonla vatandaşımızı 300’ün üzerinde güreşçiyle buluşturacağız. Bu vesileyle, Türkiye genelinde mücadelesini üst seviyelerde devam ettiren Kızılcahamam Belediyesi güreş takımımızın buradaki büyük gayretleri için teşekkür ediyor bu organizasyonun hayırlı olmasını diliyorum."

ÜNLÜ BAŞ PEHLİVANLAR KATILACAK

Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı güreş alanında düzenlenecek olan Yağlı güreşlerine Türkiye’nin önde gelen pehlivanlarından Recep Kara, Şaban Yılmaz, Süleyman Aykırı, Orhan Okurlu, İsmail Balaban, Onur Balcı, Ramazan Bircan, Ünal Karaman, Fatih Koyuncu, Kenan Şimşek, Alirıza Kaya, Abdullah Güngör, Hasan Tuna, Sedat Gökmen, Murat Gençtürk, Murat Hikmet, Nuri Zengin, Osman Özgül, Ramazan Yarar, Salih Erinç Sedat Balcı, Fatih Çakıroğlu katılacak. 300’ün üzerinde güreşçinin kıyasıya mücadele edeceği organizasyonda kazananın kim olacağı sorusunun yanıtı ise 23 Haziran Pazar günü Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı er meydanında belli olacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER