ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 21:07

Pegasus, İstanbul-Saraybosna seferlerine başladı


Pegasus Hava Yolları, İstanbul-Saraybosna seferlerini bugün itibarıyla başlattı.

Pegasus Hava Yolları'na ait Boeing 737 tipi uçak, 113 yolcuyla bugün Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'daki Uluslararası Saraybosna Havalimanı'na indi.

Pegasus uçağını ve yolcuları, Uluslararası Saraybosna Havaalanı Müdürü İvan Veliçan ve diğer yetkililer pistte karşıladı.

Türk Hava Yolları'nın ardından doğrudan İstanbul-Saraybosna seferleri yapan ikinci Türk şirketi olan Pegasus Hava Yolları, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan direkt Saraybosna'ya uçuş düzenliyor.

Uluslararası Saraybosna Havaalanı Müdürü Veliçan, ilk Pegasus uçağının gelişine ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pegasus firmasının Saraybosna seferlerine başlamasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Pegasus firmasının Saraybosna'ya sefer başlatmasıyla Bosna-Hersek'i ziyaret eden turist sayısında önemli artış yaşanacağını ifade den Veliçan, "Hava yolu sektöründe krizin hakim olduğu bir dönemde böyle uygun fiyatlarda seyahat etme imkanı sağlayan bir haya yolu şirketini kentimize getirdikleri için havaalanı yönetimine de teşekkür ediyorum" dedi.

Pegasus Hava Yoları, karşılıklı İstanbul-Saraybosna seferlerini 49.99 avrodan başlayan fiyatlarla gerçekleştiriyor.

Pegasus, 15 Ağustos 2011 tarihinden itibaren İzmir'den, 16 Ağustos 2011 tarihinden itibaren de İstanbul'dan Makedonya'nın başkenti Üsküp'e, 29.99 avrodan başlayan fiyatlarla uçuş başlatmıştı. Pegasus, bir diğer Balkan ülkesi Kosova'ya ise 17 Ekim 2011 tarihinden beri 29.99 avrodan başlayan fiyatlarla seferler düzenliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER