ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 12:13

Patriot kurulumu için geldiler

Patriot kurulumu için geldiler

Patriot'un parçaları da gelmeye başladı. İncirlik'te bekleyen parçalar yola çıkacak.


Türkiye'nin, NATO'dan talep ettiği ve Almanya'da kabinenin onayladığı patriot sistemlerinin kurulumu için görevli Alman askerleri Adana'ya geldi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir kargo uçağı, dün akşam saatlerinde Adana Havalimanı'na indi. Uçakta, Türkiye'nin talebi üzerine Patriot Hava Savunma Sistemi'nin kurulması çalışmaları kapsamında görev alacak Alman askerinin bulunduğunu, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli askerlerin de onlara eşlik ettiği öğrenildi. Askerlerin geceyi İncirlik Hava Üssü'nde geçirecekleri, yarın sabah saatlerinde Kahramanmaraş'a hareket edecekleri belirtildi.  

Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye'ye NATO çerçevesinde vereceği Petriot hava savunma sistemlerini kullanacak askeri personel ile sistemin bazı parçaları bugün Türkiye'ye geldi.

Personel ve füze parçalarını taşıyan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçak bugün akşam saatlerinde Adana'da sivil havaalanına indi. İçindeki personel geceyi geçirmek üzere İncirlik Üssü'ne giderken, uçağın yakıt ikmali yaptıkltan sonra yarın Kahramanmaraş'a gideceği öğrenildi.

VE NATO ASKERİ KAHRAMANMARAŞ'TA

Türkiye'nin, NATO'dan talep ettiği ve Almanya'da kabinenin geçen hafta gönderilmesini onayladığı Patriot hava savunma sistemlerinin kurulumu için Alman ve Hollanda askerleri, Kahramanmaraş'a geldi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir kargo uçağıyla Adana Havalimanı'na gelen askerler, geceyi İncirlik Hava Üssü'nde geçirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden görevli askerlerin de eşlik ettiği Alman ve Hollandalı askerler, sabah erken saatlerde İncirlik Hava Üssü'nden ayrılarak kara yoluyla Kahramanmaraş'a geldi. Askerlerin, Ramada Otel'e yerleşecekleri öğrenildi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER