ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 19:26

Patnos'ta fakültelerin temeli atıldı

Patnosta fakültelerin temeli atıldı


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Antalya Milletvekili Menderes Türel'in başkanlık ettiği 30 milletvekili, Ağrı'nın Patnos ilçesinde Sultan Alparslan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi temel atma törenine katıldı.

AK Partili milletvekillerinin 'Gönül Köprüsü' adı altında Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaptığı gezilerin ikincisi Muş, Ağrı ve Erzurum'da gerçekleşiyor. Patnos'ta ziyaretlerde bulunan Türel, izlenimlerini anlattı. Türel, "Önemli olan burada vatandaşlarla olan bu 'gönül köprüsü' kurmaya yönelik gayretlerimiz. Burada herkesin AK Parti'nin ortaya koymuş olduğu çözüm sürecine desteği sonsuz. Az önce bir kahve toplantısından ayrıldıktan sonra bir vatandaşımız bana şunları söyledi; 'Bizim ekmekten, sudan ve havadan çok barışa ihtiyacımız var. Biz bu noktada AK Parti'nin ortaya koyduğu çözüm sürecini gönülden destekliyoruz' dedi. Gerçekten bu bölgedeki insanlarımız 30 senedir Türkiye'nin başına bir dert olan terör belasıyla daha çok iç içe olmaları bu meselenin sonlandırılmasında büyük bir arzuyu ortaya koyuyor." şeklinde konuştu.

Türel, Patnos Sultan Alparslan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi temel atma töreni sonrasında Patnoslu esnafları ziyaret etti. Patnos'ta yaklaşık 2000 öğrencinin istihdam edileceğini belirten Türel, bunun da ilçenin ekonomisine canlılık getireceğini dile getirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel çözüm süreci çalışmalarının büyük bir kararlılıkla süreceğini belirterek, şunları söyledi: "Gezi Parkı olaylarıyla birlikte burada AK Parti'nin çözüm sürecine yönelik gayretlerinin birazcık akamete uğradığı yönünde bir yaklaşım söz konusu idi. Bu seyahatimiz, bu konudaki kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyuyor. İnsan buraları görünce aynen şunları dilemekten kendisini alamıyor: Gezi Parkı'nda duran insanlarla, duran adamlarla meşgul olan medyamız ya da üç beş sökülen ağacın peşinden koşan insanlarımız, keşke bu ülkede akan kanın durması için, bölge ekonomisinin kalkınması için benzeri gayretleri ortaya koymuş olsaydı işimiz belki biraz daha kolay olabilirdi."

Toplu yemeğin ardından Patnos'a gelen 30 milletvekili bütün ilçeleri ziyaret etmek üzere Patnos'tan ayrıldı. Sultan Alparslan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi temel atma törenine Türel ile birlikte 30 milletvekili, Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, kamu kurum yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER