ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 16:07

Patlayan izolatör bazı evlerde hasara yol açtı


Sivas'ta enerji nakil hattındaki izolatörün patlaması sonucu, bazı evlerin elektrik tesisatı yandı, camları kırıldı, eşyalarda hasar oluştu.
Alınan bilgiye göre, Mehmet Akif Ersoy Mahalesi Muhammet İkbal Caddesinde Yıldız Bloklar'ın önünden geçen enerji nakil hattındaki izolatör patladı. Patlamanın etkisiyle bazı evlerin elektrik tesisatında küçük çapta yangın çıktı. Yangın ev sahiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, evlerde ve eşyalarda hasar meydana geldi.
Evinde hasar oluşan Enes Küpeli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kahvaltı yaptığı sırada evde patlama olduğunu ve dumanlar çıktığını söyledi. Patlamanın ardından elektrik prizlerinin bulunduğu yerlerin yanmaya başladığını ifade eden Küpeli, "Kendi imkanlarımızla yangını söndürdük. Halılarımız ve kombimiz yandı. Çedaş yetkilileri evimize gelerek inceleme yaptı" dedi.
Ahmet Sarıyıldız ise komşusuyla apartman önünde temizlik yaptığı sırada bir patlama sesi duyduğunu belirterek, "Bir elektrik kablosu koparak yere düştü. Bunun ardından 15-20 dakika sonra bir patlama daha oldu ve evimizden dumanlar çıktığını gördüm. İlgili yerlere haber verdim, evime çıktığımda camlar patlamış, duvarlarda ve bazı eşyalarda hasar oluşmuştu" diye konuştu. Sarıyıldız, yetkililerden zararlarının karşılanması talebinde bulundu.
ÇEDAŞ yetkilileri, izolatör patlamasının, kesilen ağacın enerji nakil hattı üzerine devrilmesinden kaynaklandığını bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER