ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2014 Cumartesi 21:00

"Patlama olan binaya doğalgaz tesisatı çekilmedi"

"Patlama olan binaya doğalgaz tesisatı çekilmedi"

Tokat’ın Erbaa ilçesinde perde dikim faaliyet gösteren çeyiz dükkanının bodrum katında meydana gelen ve 3'ü ağır 12 kişinin yaralanmasına sebep olan şiddetli patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığı ileri sürüldü.


Tokat Amasya Doğal Gaz Dağıtım Anonim Şirketi (TAMDAŞ) yetkilileri patlamanın yaşandığı iş yerinde doğal gaz tesisatı olmadığı söyledi.

TAMDAŞ Müdürü M.Emin Benli, olayla ilgili yaptığı açıklamada, Erbaa İlçesi Ertuğrul Gazi Mahallesi, İstasyon Caddesi'nde meydana gelen ve doğalgaz patlaması sanılan işyerinde doğalgaz tesisatı olmadığını ve patlamanın kimyasal madde sıkışması olabileceği söylendi. 3’ü ağır 12 kişinin yaralandığı patlamanın doğalgazdan kaynaklandığı yönündeki iddialar üzerine bir açıklama yapan TAMDAŞ Erbaa Sorumlu Müdürü M. Emin Benli, patlama olan binada doğalgaz olmadığını, hiç bir tesisat da çekilmediğini duyurdu.

Patlamada yaralıların İsimleri şöyle; Rabia Gök (39), Güler Caba (55), Fahri Şenel (59), Kadriye Dalaylı (29), Durdane Özdemir (56), Sudenaz Erer (9), Dursun Çat (79), İsmail Gök (27), Elif Gök (7), Erhan Sefa Can (6), Mustafa Korhan Can (8). Yaralıların tedavisi devam ederken, durumları ağır olan Fahri Şenel, İsmail Gök ve Kadriye Dalaylı Tokat Devlet Hastanesine sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER