ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 09:58

Panayır, spor tesislerine kavuşuyor

Panayır, spor tesislerine kavuşuyor


 İlçede şimdiye kadar 46 spor tesisi inşa eden Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, Panayır Mahallesi’nin tesis ihtiyacını da çözüyor. Spor tesislerinin temeli Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar tarafından atıldı.

Tesisin, 35 bin 858 metrekare alan üzerine kurulacağını ve 7 ay gibi kısa sürede tamamlanacağını belirten Mustafa Dündar, şu bilgileri verdi: “Tesislerimizde, nizami ölçülerde bir futbol sahası, soyunma odaları, tribün, yürüyüş yolları, fitnes aletleri ve oyun alanları yer alacak. En geç Mart ayında hizmete açmayı planlıyoruz. 1 milyon 500 bin liraya mal olacak tesisle, bizden futbol sahası ve spor alanı talep eden Panayır’ın ihtiyacını karşılayacak.”

Bursa ve Türkiye’nin gururu olan birçok sporcu yetiştirdiklerini dile getiren Dündar, şöyle devam etti: “Kulüplerimiz ve burada yetişen sporcularımız, Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye dereceleri ile göğsümüzü kabartırken, bünyemizde yetişen 44 şampiyonu bizim gururumuz oldu. Osmangazi Belediyesi olarak, Belediyespor’da mücadele eden ve madalya alan tüm sporcularımızı kendimiz yetiştirdik. Dışarıdan yetişmiş ve bize katılan sporcumuz yok. Bu da bizim için önemli bir başarı ve gurur kaynağı. Panayır Spor tesisimizde de Türkiye’nin gururu olacak sporcularımızı yetiştirmeyi umut ediyoruz. İnşallah atletizmde, judoda, yüzmede, badmintonda yaşadığımız şampiyonluk gururunu, tesislerimizde yetişen futbolcularımız ile de yaşayacağız.”

Eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye kadar, hayatın her alanına yatırım yaptıklarını anlatan Dündar, “Panayır Mahallemiz de bizim göreve geldiğimiz günden itibaren en çok hizmet alan mahallelerimizden biri oldu. Mahalle hizmet binası, yerinde ve kaliteli hizmet üretmek için başlattığımız hizmet binaları projelerimizin ilk örneklerinden biridir. Yürüttüğümüz çalışmalarımızın sonunda, 4 yılda yaptığımız 7 bin 500 metrekare park ve yeşil alan ile Panayır’a nefes aldırıyor, çehresini değiştiriyoruz. Yeşili, doğası korunmuş, sosyal donatı alanları ve spor sahaları ile zengin bir Osmangazi için oluşturmak çalışıyoruz. Tesisimiz mahallemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk ise AK Parti iktidarı döneminde ülkede yatırım hamlesi gerçekleştirildiğini söyledi. Kendisinin de gençlik yıllarında spor yaptığını vurgulayan Öztürk, “Tozlu, çamurlu sahalarda futbol, basketbol oynuyorduk. Çim saha diye bir şey bilmeden büyüdük. Bu gün, gençlerimizin sağlıklı ortamlarda spor yapması için, hemen her mahallemizde son derece modern spor tesisleri yapıyoruz. Osmangazi Belediyesini, ilçede gerçekleştirdiği başarılı hizmetleri için kutluyorum.” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin de Dündar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER