ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:47

Pana, Kültür Şöleni’nde halay çekti


 Romanya Aile ve Sosyal Diyalog Bakanı Adriana Pana, İzmir’de düzenlenen Kültür Şöleni’nde pasta dağıttı, halay çekti. Dün özel bir uçakla ve kalabalık bir heyetle İzmr’e gelen Bakan Pana, bugün şölen alanındaki Romanya standını ziyaret etti. Alkışlarla karşılanan Pana’ya, Romanya Lumina Eğitim Kurumları ilgilileri tarafından bilgi verildi. Standı gezen Pana daha sonra ilgililerle uzun süre sohbet etti.

Yoğun ilgi altında stantta uzun süre kalan Bakan Adriana Pana’ya, Romanya Lumina Eğitim Kurumları Genel Müdürü Fatih Gürsoy tarafından günün anısına plaket takdim edildi. Romanyalı Bakan, daha sonra stant önünde duran ziyaretçilere eliyle pasta dağıttı, diğer ilgililerle birlikte Romen müziği eşliğinde halay çekti. Pana'ya çok sayıda davetli de eşlik etti.

Ziyarette açıklamada bulunan Bakan Pana, yurtdışındaki Türk eğitim kurumları ve bunlara paralel yapılan çok katılımlı Kültür Şöleni’nin, daha iyi bir dünyaya doğru atılan adımlar olduğunu söyledi. Pana, bu hizmetlerin insanlık adına daha global bir kaynaşma ve dayanışma vazifesi gördüğünü ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER