ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 11:37

Pamukkale Üniversitesi'ne destek

Pamukkale Üniversitesine destek


 Pamukkale Üniversitesi'nin (PAÜ), Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) belgesi aldığı belirtildi.
    
Avrupa Birliği'ndeki üniversitelerin diplomalarının tanınması ve öğrencilere farklı üniversitelere geçiş yapma imkanı sağlayan AKTS belgesinin alınması nedeniyle Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, üniversitenin sosyal tesislerinde basın toplantısı düzenlendi.
    
Bağcı, toplantıda yaptığı konuşmada, mayıs ayında yaptıkları başvurunun değerlendirildiğini ve AKTS etiketini almaya hak kazandıklarını ifade etti.
    
Pamukkale Üniversitesi'nin 1999 yılında imzalanan Bologna sürecine 2001 yılında dahil olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bağcı, şunları kaydetti:
    
''Böylece yolculuğumuzun aşamaları tamamlanmış oldu. Bir yıl içinde uluslararasılaşma, dünya üniversitesi olma yönünde dev adımlar attık. Ege Üniversitesi'nden sonra bölgede hem Diploma Eki Etiketi'ni hem de AKTS'yi alan ikinci üniversiteyiz. Bu, eğitim ve öğretimin uluslararası standartlara çekilmesi demektir, belgelenmesi demektir. Üniversitemizden mezun olanların aldığı diploma, AB ülkelerinin üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin diploması ile eşdeğer. AKTS ile Avrupa ülkelerinden PAÜ'ye gelen öğrenci, bir-iki sömestr ders alabilecek, oraya gidecek, aldığı dersleri bir daha almayacak. Yine bizim öğrenciler oraya gittiğinde aldığı derslerden muaf olacak.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER