ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 16:10

Palandöken yılbaşına hazır


Palandöken Kayak Merkezi'ne 2013 yılının son günlerinde gelen yerli ve yabancı turistler kayak yapmanın tadını çıkardı.

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan ve yerli, yabancı turistlerin ilgisini çeken Palandöken Kayak Merkezi'ne kayakseverler yoğun ilgi gösteriyor.

Merkezdeki bir otelin genel müdürü Mehmet Varol, yaptığı açıklamada, bu sene Palandöken Kayak Merkezi'nde sezonu erken açtıklarını söyledi.

Aralık ayının başından beri Palandöken'de kayak yapıldığını belirten Varol, "Şu anda tüm pistlerimizde kayak yapılıyor. Kar kalınlığı da 70 santimetre. Yerli ve yabancı turistlerimizi bekliyoruz" dedi.

Varol, bu sene birçok ülkeden misafirlerin olduğun ifade ederek, şunları kaydetti:

"Geçmiş senelere göre farklılıklar var. Önceki yıllarda Polonya, Rusya, Ukrayna ve İran vardı. Bu sene Amerika, Suudi Arabistan, Libya, Avusturya ve Yeni Zelanda'dan turistler Palandöken'e kayak yapmak ve yılbaşın kutlamak için geldi. Bu sene biz iç pazara da önem verdik. Türkiye'deki yerli turistlerimizi, Palandöken'i görmeyen ve gelmek isteyenleri burada ağırlayacağız. Şu anda otellerde doluluk oranı yılbaşının da yaklaşmasıyla yüzde 100'e ulaştı."

Varol, yılbaşında da farklı etkinlikler yapacaklarını vurgulayarak, "Yılbaşı etkinliklerinin ardından balo, salonlarımızda devam edecek. Daha sonra pistlerde gece kayağı yapılacak. Erzurum'a gelen turistlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Çeşitli animasyon gösterilerimiz var. Havai fişek gösterileri var. Turistlere en iyi hizmeti vereceğiz" diye konuştu.

Palandöken'e yılbaşı için Libya'dan gelen Lara Gherieni ise Erzurum'a ilk kez geldiğini belirterek, Palandöken Kayak Merkezi'ni çok beğendiğini vurguladı.

Merkezin çok büyük olduğunu belirten Gherieni, "Arkadaşlarımla buraya geldik, çok güzel vakit geçiriyoruz. Tekrar gelmeyi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER