ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 21:17

Palandöken Belediyesi şehit ailelerine iftar yemeği verdi

Palandöken Belediyesi şehit ailelerine iftar yemeği verdi


Erzurum merkez Palandöken Belediyesi, il merkezindeki şehit ailelerine, Kayakyolu'ndaki Şehitler Parkı'nda iftar yemeği verdi.

Palandöken Belediyesi şehit ailelerini unutmadı. Terör Şehitleri Parkı'nda düzenlenen iftar programına çok sayıda şehit ailesi ve yakını katıldı. Palandöken Belediye Başkanı Türk-İslam kültüründe şehitlik makamının önemine işaret etti. Bulutlar, şehitliğin yüce bir makam olduğunu dile getirdi. Düzenlenen yemeğe katılımlarından dolayı şehit ailelerine teşekkür eden Bulutlar, "Şehitlerimizin aziz ve kutsal emanetleri iftar yemeğimize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Şehit yakını olmaktan gurur duymalısınız. Çünkü şehitler ahirette 70 yakınına şefaat edecektir." dedi.

Programa katılan AK Parti Erzurum Milletvekili ve İl Başkanı Murat Kılıç, demokratik çözüm sürecine işaret ederek, "Ülkemizde yaşanan kardeş kavgasını sona erdirmek için hükümetimizin başlattığı çözüm süreciyle artık anaların ağlamasına, yuvaların dağılmasına izin vermeyeceğiz." diye konuştu.

İftar yemeği sonrasında belediye tarafından yaptırılan şehit künyelerinin yer aldığı anıt davetlilere gösterildi. İftar yemeğine Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hatem Tetik, Valilik Gazi ve Şehit İşlemleri Büro Müdürü Ahmet Erdoğan, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy da katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER