ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 11:18

Pakistan'da operasyon: 25 ölü

Pakistanda operasyon: 25 ölü

Pakistan'da düzenlenen hava operasyonunda 25 Pakistan Talibanı militanı öldürüldü.


Pakistan'da düzenlenen hava operasyonunda 25 Pakistan Talibanı militanı öldürüldü.

Pakistan resmi haber ajansı APP'de yayımlanan habere göre, Pakistan Talibanı militanlarının yoğun olarak bulunduğu Kuzey Veziristan bölgesindeki sığınaklara hava operasyonu düzenlendi.

Pakistan Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ve helikopterlerin katılımı ile düzenlendiği belirtilen operasyon sonucunda 25 militanın öldürüldüğü kaydedildi.

Pakistan-Afganistan sınırındaki bölge üzerinde, gece yarısı başlayan hava akınlarının sabaha kadar aralıklarla devam ettiği ifade edildi.

Pakistan Talibanı, iki gün önce, kuzeybatı sınır eyaleti Hayber-Pakthunkva ile aşiretler bölgesi Kuzey Veziristan arasında bulunan Bannu kentinde askeri konvoya bombalı saldırı düzenlemiş, saldırıda 20 asker hayatını kaybetmişti.
Ravalpindi kentinde Genelkurmay Karargahı yakınlarındaki pazar alanında dün düzenlenen intihar saldırısında altısı asker 13 kişi hayatını kaybetmişti. Bu saldırıyı da Pakistan Talibanı üstlenmişti.

Saldırıların ardından kabineyi toplayan Başbakan Navaz Şerif, Pakistan Talibanı'na çok daha şiddetli karşılık verileceğini açıklamıştı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER