ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 09:07

Pakistan Ordusu demokrasi için çalışıyor


Pakistan Ordu Komutanı General Eşvak Kayhani, ordunun, demokrasinin güvencesi ve savunucusu olduğunu belirterek, seçimlerin demokratik ve özgür ortamda yapılması için ordunun üzerine düşeni yapacağını söyledi.
     Ravalpindi kentinde bir programda konuşan Orgeneral Kayhani, ordunun aşırılık yanlısı militanlara ve demokrasi güçlere karşı savaşacağını ve seçim sürecinin sabote edilmesine fırsat vermeyeceklerini, seçimlerin 11 Mayıs'ta yapılacağını kaydetti.
     Seçimlerin, demokrasilerde altın fırsat olduğunu ifade eden Ordu Komutanı Kayhani, vatandaşların milliyet, din, mezhep temelli tercihten çok yetenek ve samimiyeti ölçü alarak tercih yapmasını istedi.
     Orgeneral Kayhani, ordunun seçimlerin güvenliğinin sağlanması için şiddet ve dayatmalara karşı ülkenin her bölgesinde hassasiyetle görev yapacaklarını vurguladı.
     Aşırılık yanlısı silahlı örgütlerin binlerce kişinin ölümüne neden olduğunu hatırlatan Orgeneral Kayhani, "Pakistan'ın teröristlere karşı verdiği mücadele tam bir savaştır. Bu savaşın kazanılması için devlet ve halkın işbirliği yapmasının önemine inanıyoruz" dedi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER