ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 15:53

Öztürk, çarpma sonucu ölmüş


Adana’da dün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen hava gösterisinde düşen uçakta hayatını kaybeden Murat Öztürk’ün çarpma sonucu öldüğü tespit edildi.

Adana Adli Tıp Kurumu’nda Öztürk’e otopsi yapılırken, ön otopside kaza öncesi uçağı kullanmasını etkileyecek kalp krizi gibi bir sağlık sorunu tesbit edilmedi. Son kez dalış yapıp tekrar havalanmak isterken uçağı düşen Öztürk’ün çarpma sonucu öldüğü, ardından da alev alan uçakta yandığı belirlendi. Öztürk'ün kesin ölüm nedeni ise alınan doku örneklerinin incelenmesinden sonra netleşecek.

Bu arada kardeşinin cesedini almak için Adana’ya gelen Cem Öztürk, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından Murat Öztürk’ün cenazesini teslim aldı. Öztürk, ağabeyinin ölümünden derin yara aldıklarını belirterek, “Ağabeyim, Türkiye’de sivil havacılığın gelişmesi, yaygınlaşması için çok emek harcadı. Havacılığa gönül verdi. Ölümü Türkiye ve havacılık için büyük bir kayıp oldu. Türkiye’nin başı sağ olsun." diye konuştu. Ambulansa konulduktan sonra Adana Havalimanı’na götürülen Öztürk’ün cenazesi, THY’ye ait uçakla 16.25’te İstanbul’a götürülecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER