ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:51

Özhaseki: "İlçelerde alt yapı felç durumda"


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, büyükşehir belediyesine dahil edilen il genelindeki bütün ilçelerin sorunlarını tespit amacıyla çalışma başlattıklarını belirtti. Başkan, ilçelerde ve ilçeye bağlı yerleşim merkezlerinde alt yapının felç durumda olduğunu, su boruların asbestli olduğunu ifade etti. İlk etapta bu çalışmalara ağırlık vererek, insanların kanserojen içeren asbestli borulardan su içmesine son vereceklerini anlattı.

    Başkan Mehmet Özhaseki, yeni bağlanan ilçelerle ilgili ziyaretlere ağırlık verdiğini ifade ederek, şu bilgileri verdi: “İlçelerde ileri gelenlerle bir araya geliyoruz. Bütün partinin ilçe başkanlarını bir araya geliyoruz. Su, elektrik ve fen işlerinden, ulaşımdan sorumlu arkadaşlarımızla birlikte oturup konuşuyoruz. Değerlendirmede bulunuyoruz. Burada şunu gördük, ilçelerin ciddi bir alt yapıları yok. Sorun var. Borular asbestli. Kanserojen içeriyor. Kaynakta su sorunu yok, ama teşkilat felç vaziyette. Arıtma tesisleri yok. Karşımıza çıkan manzara bu. İlk yıl alt yapı projelerini bitirmeyi amaçlıyoruz. Birkaç yıl içinde de tamamen alt yapı bitip üst yapı çalışmalarını yapacağız. Belediye başkanlarımız bunu itiraf ediyor ama siyasette bunu telaffuz etmek mümkün değil.”

    Yeni yasa ile ilgili çok söyleneler olduğunu anlatan Özhaseki, “Bu söylemlerin geçerliliği yok. Siyaseten konuşuluyor ve bakılıyor. Büyükşehire dahil olunca da alt ve üst yapı, 5 binlik ana planlama, itfaiye, ulaşım hizmetleri büyükşehire geçince vatandaşımız rahatlayacak. 2005 yılında çıkan yasada bize 3 ilçe dahil oldu. İncesi Belediyemize sorun ne kattığımızı, görürsünüz. İnşallah yeni ilçelere hizmet gidecek.”

    "ARKADAŞLAR MAHCUBİYET YAŞIYOR"

    CHP’nin İncesu Belediyesi ile ilgili açılan davada Büyükşehir Belediyesini karıştırarak açıklamada bulunduğu yönündeki bir soruya Başkan Özhaseki, şu cevabı verdi: “Artık bunlar bıkkınlık verdi. O arkadaşlar bir mahcubiyet içerisindeler. Yaptıkları hatayı da anladılar Bu sucuk dağıtımında işlerine oturdu, canlarını sıktı. İncesu dosyasında ne benim adım nede arkadaşlarımın adı geçiyor. O dosyaya beni bulaştırmak içinde benim ismimi söylüyorlar. Bulaştırmak için çırpınıyorlar. Ben o adamlar gibi olmak istemezdim. Allah’ın huzuruna da öyle gitmek istemezdim. Allah iyiliklerini versin. Bu dünyadan iyi işler ve duan alan birisi olarak gitmeyi istiyorum. Artık bu konular gündeme geldiğinde cevap verip gidiyoruz. Gündemimiz de bir şey yok. Ama çamur atmaya gayret etsinler.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER