ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 16:27

Özgürlük için Çorlu’da 25 bin imza

Özgürlük için Çorluda 25 bin imza


Memur-Sen’in 14 Ocak 2013 tarihinde başlattığı "Özgürlük İçin 10 Milyon İmza" kampanyası büyümeye devam ediyor. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda açılan stant da yoğun ilgi görüyor. 14 Şubat 2013 tarihine kadar devam edecek kampanyada Çorlu'dan 25 bin imza toplanması hedefleniyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Çorlu Şube başkanı Bülent Kaya, "Türkiye’nin birçok yerinde başlayan kampanyaya bugün biz de katıldık. Hedefimiz, Tekirdağ genelinde en az 200 bin, Çorlu'da ise 25 bin imza. Şu ana kadar Türkiye genelinde 7 milyon 505 bin imza toplandı. Hedefimize ulaşmak için 'www.ozgurlukiçinonmilyonimza.com' internet sitemiz ve stantlarımız 14 Şubat’a kadar açık kalacak." dedi.

Kamuda kadınlara dayatılan başı açık çalışma sisteminin değişmesi gerektiğini söyleyen Kaya, "Kamu çalışanlarının saçı, bıyığı, favorisi, tırnak ve ayakkabı topuk boyuyla ilgilenen, pantolonunun kumaşına dahi karışan, kadınlara başı açık olmayı dayatan, temel insan hak ve özgürlüklerini yok sayan, darbe dönemi artığı çağdışı yönetmeliğin, darbecilerle birlikte tarihin çöp sepetindeki yerini almasını istiyoruz. Bizi kampanya sürecinde yalnız bırakmayan, çalışmalarımızda destek olan Çorlu'daki sivil toplum kuruluşlarına, siyasi parti temsilcilerine ve değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Büro Memur-Sen Şube Başkanı Süleyman Türker, Diyanet-Sen Şube Başkanı İsmail Doldur, SP İlçe Başkanı Murat Vakitçi ve Çorluspor Başkanı Celal Şerifoğlu da kampanya standına gelerek destek verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER