ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 20:51

Özel Sema'lı öğrenciler Kütüphane Haftası'nı kutladı

Özel Semalı öğrenciler Kütüphane Haftasını kutladı


Özel Sema İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri, Aksaray Kültür Merkezi içinde yer alan Aksaray Kütüphanesi’ne, bilgi almak ve Kütüphanecilik Haftası amacıyla bir gezi düzenledi.

'Sema Okuyor' adı altında başlatılan etkinlikte, öğrencilerin, zaman zaman kütüphaneyi ziyaret ederek devam edeceğini belirten 2. sınıf öğretmenleri, ‘Kütüphaneler, bir toplumun bilgi birikiminin, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesidir’ anlayışının öğrencilere verilerek, kitap okuma ve araştırmaya teşvik edilmesinin amaçlandığını söyledi.

Kütüphanelere sadece, Kütüphaneler Haftası’nda kutlama yapmak amacıyla gidilmesinin yanlış olduğunu vurgulayan sınıf öğretmeni Abdullah Sulak, “Öncelikle öğrencilerimize, kütüphane kültürünü aşılamamız gerek. Günümüzde okumanın azaldığını, bunun yerine bilgisayarların tercih edildiğinin farkındayız. Ancak kitapları elimize alarak okumanın verdiği zevki öğrencilerimize anlatmak ve tattırmak gerektiği inancındayım. Bu nedenle Kültür Merkezi içinde yer alan Aksaray Kütüphanesi'ne bir gezi düzenledik. Kendi yaş düzeyi ile ilgili bölümünde öğrencilerimiz hem bilgi aldılar hem de kitap okuyarak hoşça vakit geçirdiler.” dedi.

Geziye katılan öğrenciler, Kütüphane Müdürü Mehmet Bektaş’tan kütüphanelerden ne şekilde yararlanıldığını, üye olabilmek için gereken koşulları ve kütüphaneyi kullanırken dikkat edilmesi gereken kuralların ne olduğunu öğrendi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER